Курсова робота «Правові відносини», 2008 рік

З предмету Право · додано 07.03.2010 18:33 · від maximlian · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Загальні положення правовідносин 6 1.1. Поняття та ознаки правовідносин 6 1.2. Види правовідносин 9 Розділ 2. Складові елементи правовідносин 12 2.1. Структура правовідносин 12 2.2. Суб’єкти правовідносин 14 2.3. Об’єкти правовідносин 17 2.4. Суб'єктивне право і суб'єктивний обов'язок як основний юридичний зміст правовідносин 18 Розділ 3. Юридичний факт як підстава виникнення правовідносин.21 3.1. Поняття юридичних фактів 21 3.2. Класифікація юридичних фактів 25 Висновки 30 Список використаної літератури 34

Висновок

Нормативно-правові акти регулюють (охороняють) правові стосунки, які постійно виникають, міняються або припиняються. Правовідносини - це врегульовані нормами права суспільні стосунки, учасники яких виступають як носії суб'єктивних прав і юридичних обов'язків, які забезпечуються державою.

Основні ознаки правовідношення: а) вони виникають на підставі норм права; б) характеризуються наявністю сторін, які мають суб'єктивні права і юридичні обов'язки; у) є виглядом суспільних стосунків фізичних або юридичних осіб, організацій і суспільств; г) здійснення суб'єктивних прав або дотримання юридичних обов'язків в правовідносинах контролюється і забезпечується державою.

Групувати правовідносини можна на таких підставах: залежно від кількості суб'єктів (прості і складні); за предметом правового регулювання (адміністративні, цивільні, земляні, кримінальні, фінансові, трудові і ін.); за дією в часі (долго- і короткочасні); по методу правового регулювання (договірні і керівні); за змістом поведінка зобов'язаної сторони (пасивні і активні); залежно від функціонального призначення (регулятивні і охоронні).

Правовідносини мають складну будову і охоплюють: суб'єкти; об'єкти; вміст правовідносин.

Підставами виникнення, зміни або припинення правовідносин є юридичні факти.

Суб'єктами правовідношення вважають тих учасників, які є носіями суб'єктивних прав і юридичних обов'язків. Суб'єкти правовідношення можна розділити на: фізичних і юридичних осіб; державні і суспільні організації; різні спільності (трудовий колектив, нація, народ, населення відповідного регіону і ін.); цивільне суспільство.

Суб'єкти правовідношення повинні володіти правосуб'єктністю, тобто здатністю бути носіями прав і обов'язків, здійснювати їх від свого імені і нести юридичну відповідальність за свої дії........

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?