Курсова робота «Статистичний аналіз і прогнозування урожайності зернових культур в господарствах Бердичівського району Житомирської області», 2008 рік

З предмету Статистика · додано 07.03.2010 16:20 · від Юлія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Розділ 1. Теоретична суть і показники урожайності зернових культур 1.1. Поняття про урожай і урожайність. Показники урожаю і урожайності 1.2. Джерела даних по урожаю і урожайності 1.3. Проведення статистичного спостереження Розділ 2.Досягнутий рівень урожайності зернових культур в господарствах Бердичівського району 2.1. Оцінка досягнутого рівня урожайності зернових культур 2.2. Групування господарств за урожайністю зернових культур 2.3. Вплив урожайності на ефективність виробництва зернових культур та залежність її від умов виробництва 2.4. Аналіз впливу основних факторів на урожайність зернових культур 2.5. Аналіз економічної ефективності зернових культур Розділ 3. Кореляційно-регресійний аналіз урожайності зернових культур 3.1. Визначення показників при прямій парній залежності 3.2. Множинний кореляційно-регресійний аналіз, зв'язок урожайності з факторами виробництва Розділ 4. Динаміка і прогнозування урожайності зернових культур в господарствах Висновки і пропозиції Список використаної літератури Додатки

Висновок

На основі використаних даних в курсовому проекті та методів статистичного спостереження, збору та групуванню даних, табличного та графічного, аналізу кореляції рядів динаміки і інших ми проаналізували і вивчили закономірності в зміні показників урожайності під впливом дії різних факторів спостерігаючи відмінність в рівнях урожайності зернових культур.

Урожайність зернових культур має досить велике значення для країни тому, що зерно потрібне для створення і поповнення державних запасів і резервів, це також важливий експортний продукт. Зерно та продукти його переробки є основою харчування людей. Зерно використовується нами у вигляді хліба, крупів, макаронів, кондитерських виробів та ін. Ці продукти відзначаються високими поживними і смаковими якостями, містять достатню кількість білків, вуглеводів, вітамінів, амінокислот й мінеральних солей.

Використовуючи елементи дослідження та проведення статистичного аналізу урожайності зернових культур у 25 ТОВ Бердичівського району можна визначити такі факти.

На урожайність значною мірою впливають якість ґрунту, кількість внесених добрив, фондозабезпеченність, таким чином покращуючи економічну ефективність ТОВ. Так збільшення якості ґрунту на 2,5 балів урожайність підвищується на 1,34 ц/га, збільшення дози добрив на 1,7 ц д.р. підвищується урожайність на 4,06 ц/га, а збільшення фондозабезпеченості на 800 тис. грн. – до підвищення на 7,68 ц/га. Основним чинником економічної ефективності є звичайно урожайність. За високої урожайності підвищується рентабельність ТОВ і зростає прибуток.

Проводячи аналіз на ефективність слід відмітити, що існує прямолінійна залежність від факторів виробництва. Показник рентабельності підприємств у цілому по ТОВ досить високий. Але для того, щоб ще вона була ще більшою необхідно визначити що не включені фактори і засоби підвищення урожайності, або знайти засоби зменшення затрат на одиницю продукції і зменшення собівартості продукції.

Проведений кореляційно-регресійний аналіз зв’язку між урожайністю і якістю ґрунту показав, що коефіцієнт кореляції дорівнює 0,4194, то зв'язок між цими факторами є значним. Коефіцієнт детермінації показує, що 0,1120% загального варіювання урожайності зумовлено якістю ґрунту. Коефіцієнт регресії показує, що з підвищенням якості ґрунту на 1 бал, урожайність зростає на 0,3770 ц/га.

Отже, щодо урожайності зернових культур Бердичівського району, якщо господарства будуть вносити більше добрив, використовувати сучасну техніку, нові види насіння зернових, боротися з бур’янами урожайність зростатиме не лише в даному районі, а й по всій Україні.

Коментар модератора

53 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?