Курсова робота «Дострокове припинення повноважень Верховної Ради України: сучасність та перспективи», 2007 рік

З предмету Право · додано 04.03.2010 19:50 · від Roman · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Законодавство України щодо дострокового припинення повноважень Верховної Ради України 2. Практика дострокового припинення повноважень ВР України: 2.1. Указ Президента України від 2 квітня 2007 року 2.2. Указ Президента України від 26 квітня 2007 року 2.3. Складання мандатів 150 депутатами 3. Позитивні і негативні сторони дострокового припинення повноважень ВР України Висновок Список використаної літератури

Висновок

Дострокове припинення повноважень Верховної Ради для України – подія неоднозначна і привертає до себе значну увагу з боку суспільства. Незважаючи на різні погляди стосовно доцільності та правової відповідності припинення повноважень ВР і подальших виборів, стверджувати можна одне: Україна вийшла з політичної кризи без значних громадських потрясінь.

Інститут дострокового припинення повноважень досить поширений в західних країнах. Його застосування не визиває суспільного резонансу, оскільки позачергові вибори вважаються демократичним методом вирішення політичної кризи.

В Україні даний інститут застосовується вперше, тому існувала небезпека помилок у юридичних і технічних аспектах організації припинення повноважень ВР і послідуючих виборах. Проте всі юридичні та процесуальні моменти були витримані в рамках закону і 30 вересня в Україні відбулися демократичні вибори до парламенту, про що засвідчили іноземні спостерігачі і Центральна Виборча Комісія.

Конституційний суд зупинив розгляд справи по указах Президента Ющенка, тому їх конституційність залишається беззаперечною. Хоча Верховна Рада достроково припинила свої повноваження внаслідок складання більш ніж 150 народними депутатами своїх мандатів, укази глави держави також залишаються прецедентами в історії взаємовідносин гілок влади в Україні і не виключають можливості повторення подібного сценарію з боку Президента в майбутньому.

В цілому варто відзначити, що Україна подолала політичну кризу демократичним шляхом і черговий раз підтвердила своє прагнення до європейських стандартів політико-правових відносин як у верхніх ешелонах влади, так і в державі загалом.

Коментар модератора

27 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?