Реферат «Причини та наслідки іпотечної кризи США для світової економіки», 2009 рік

З предмету Інше · додано 04.03.2010 10:28 · від Анастасія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1.Тенденції розвитку сучасної банківської кризи. 2.Причини іпотечної кризи в США. 3.Наслідки іпотечної кризи. 4.Вплив іпотечної кризи в США на Україну. Висновки Література

Висновок

Іпотечна криза в США розпочалась приблизно у 2006 році. Головною її причиною став ріст неповернення житлових кредитів неблагонадійним позичальниками. Криза стала помітною та почала набувати міжнародних масштабів весною 2007 року, коли New Century Corporation найкрупніша іпотечна компанія США, що займалась кредитування неблагонадійних позичальників вийшла з Нью-Йоркської фондової біржі. Протягом наступних декількох місяців зазнали збитків або стали банкротами десятки подібних компаній. Влітку криза торкнулась інвестиційних фондів найкрупніших фінансових компаній, що вклали кошти в іпотечні облігації Bear Stearns, Goldman Sachs, BNP Paribas. На міжнародних ринках почалася криза ліквідності. Для боротьби з нею Центробанку Європи довелось та Федеральній резервній системі довелось витратити чимало коштів [7].

Таким чином, гонитва за вигодою призвела до глобальної світової банківської кризи. Жорстка конкуренція між банками та намагання прискорити процедуру видачі кредитів звели до мінімуму перевірку платоспроможності клієнта; процеси сек`юритизації створили додаткові зобов'язання перед своїми іпотечними інвесторами. Гонитва за прибутками також призвела до переоцінки тенденції зростання цін на ринку американського житла, створивши величезний обсяг ринку іпотечних облігацій, за якими була втрачена можливість сплатити свої зобов'язання. Успіхи іпотечного кредитування на американському ринку викликали зацікавленість не тільки національних, але й іноземних інвесторів, що призвело до поширення кризи за межі США та необхідності стабілізаційних заходів на міжнародному рівні.

В Україні поки що немає тих передумов, які призвели до іпотечної кризи США. Але американська криза повинна об’єктивно змінити параметри іпотечного кредитування в Україні шляхом зниження його обсягів і підвищення вартості через обмеженість зовнішніх ресурсів. Тому українським банкам доцільно звернути увагу на необхідність дотримання високих стандартів іпотечного кредитування, поліпшення системи оцінки позичальників та розвиток ринку іпотечних цінних паперів.

Коментар модератора

16 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?