Курсова робота «Операції банка з платіжними картками (на прикладі ВАТ "Ощадбанк")», 2009 рік

З предмету Банківська справа · додано 03.03.2010 15:39 · від Елена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Економічна сутність безготівкових розрахунків сучасних банківських установ 5 1.1. Економічна сутність операцій банка з платіжними картками 5 1.2. Нормативно-правове регулювання безготівкових операцій банка 10 1.3. Класифікація платіжних карток 13 1.4. Карткові платіжні інструменти в системі безготівкових розрахунків 16 2. Процес виконання операцій з платіжними картками в установах ВАТ "Ощадбанк" 21 2.1. Організація роботи ВАТ "Ощадбанк" з платіжними картками 21 2.2. Види платіжних карток ВАТ "Ощадбанк" 23 2.3. Порядок відкриття та закриття картрахунків фізичних осіб 25 2.4. Порядок проведення операцій по картрахункам клієнтів 27 3. Розвиток операцій банка з платіжними картками на сучасному етапі 30 3.1. Проблеми та перспективи розвитку операцій банка з платіжними картками 30 3.2. Шляхи удосконалення роботи ВАТ "Ощадбанк" з платіжними картками 41 Висновок 44 Список літератури 46 Додатки

Висновок

Картковий бізнес в Україні динамічно розвивається. Упродовж десятиріччя в платіжних технологіях відбулись істотні зміни: модернізувалися самі картки, вдосконалювалося термінальне обладнання для їх обслуговування.

Паралельно з платіжними картками, оснащеними магнітною стрічкою, почали з’являтися картки з чіпами; можливість самих чіпів з роками швидко розширюються: від звичайних із мінімальною пам’яттю й низьким рівнем безпеки – до наділених великим обсягом пам’яті, динамічними протоколами захисту та можливістю безконтактної взаємодії з платіжними терміналами.

Платіжне оснащення за цей період також суттєво модернізувалося: від звичайних банкоматів та імпрінтерів – до мобільних платіжних терміналів і банкоматів, які забезпечують взаємодію з платіжною системою за допомогою зв’язку в стандартах GSM або CDMA. З’явилися нові банкомати, здатні приймати готівку, та “банківські кіоски” – інтерактивні термінали, які дають клієнтові змогу власноруч виконувати деякі банківські операції.

В умовах високого технологічного розвитку платіжні системи отримали можливість концептуально нові проекти в соціальній сфері.

Узагальнення досвіду роботи на картковому ринку визначено: не дивлячись на принципові переваги пластикових карток як інструмента безготівкових розрахунків, а також наявність багаторічного досвіду їх масового використання в західних країнах, просування карток на українському ринку наштовхнулось на ряд перешкод. Ці проблеми носять об’єктивний характер і пов’язані, в першу чергу, не з картками особисто, а з загальною ситуацією на вітчизняних ринках фінансових і торгових послуг приватним особам. Сутністю проблем є необхідність:

• впровадження в Україні єдиної внутрішньої карткової системи;

• захисту від шахрайства по карткам;

• розвитку законодавчої бази;

• переходу до використання більш прогресивних технологій;

• розширення ринку використання банківських карток.

На відміну від США, де пластикові картки були запропоновані населенню як черговий платіжний засіб і повинні були завоювати вже сформований ринок безготівкових розрахунків, в нашій країні картки відкривають нову главу в фінансовій практиці приватних осіб.

Тому на сьогоднішній день основна частина населення виявила неготовність до використання карток, яка проявилась як в недовірі до цих нових засобів, так і в нерозумінні їх можливостей. Слід зазначити, що це стосується масового споживача.

В даній курсовій роботі операції банків з платіжними картками розглянуті на прикладі Ощадбанку. Хоча Ощадбанк є одним з найбільших українських банків, його робота з платіжними картками не є досконалою. Порівняно з деякими іншими банками він не має значних переваг в картковому бізнесі. Тому для вдосконалення свого становища в цій сфері йому треба впроваджувати новітні карткові продукти та збільшувати систему мереж прийому платіжних карток.

Як ми бачимо, наша країна має великий потенціал для застосування карткових розрахунків. У вирішенні багатьох питань, пов’язаних з картковим бізнесом, може допомогти держава.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали