Курсова робота «Суть та роль підприємства в ринковій економіці. Особливості організаційно-правової форми підприємств в Україні», 2009 рік

З предмету Політична економіка · додано 02.03.2010 15:52 · від Lera · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1.Підприємство як суб'єкт економічної системи. 1.1. Підприємство як економічна категорія 6 1.2. Форма індивідуального відтворення підприємства в ринковій економіці 11 1.3. Організаційно-правові форми підприємств в Україні 15 Розділ 2. Класифікація підприємств. 2.1. Характеристика об'єднань підприємств, їх особливості та принципи 20 2.2. Види підприємств за формою власності 23 2.3. Види підприємств за розміром та сферою діяльності 29 Розділ 3.Особливості функціонування підприємств в умовах трансформації економіки України. 3.1Оцінка фінансового стану підприємств та напрями його покращення 33 3.2Розвиток підприємства в Україні. Проблеми і перспективи 37 Висновки 46 Список використаної літератури

Висновок

Підприємство повинно мати наявність юридичної особи, самостійного балансу, розрахункового та інших рахунків у закладах банків, печатки з власною назвою, наявність товарного знаку, відсутність у своєму складі інших юридичних осіб. Налагоджувати ефективне функціонування підприємства у ринковій економіці, уникати кризи та банкрутства можна лише при наявності чіткої, досконалої форми організації господарювання, яка передбачає: всебічне знання свого конкретного ринку, споживача, конкретних цін на свою продукцію чи послуги.

Як економічне явище підприємство характеризується певною сукупністю продуктивних сил і виробничих відносин. По-перше, воно має певну кількість засобів виробництва і робітників, що дає можливість виконувати закінчений цикл операцій і здійснювати випуск продукції. Підприємство також характеризується певною організацією виробничого процесу, спрямованого на досягнення економічної ефективності. По-друге, підприємство - це певна підсистема виробничих відносин.

Підприємство самостійно здійснює індивідуальне відтворення, тобто організовує виробництво, для чого наймає робочу силу, купує сировину і матеріали, напівфабрикати в інших підприємств, платить за це готівкою або бере у кредит, користуючись безготівковим оборотом, свої товари продає чи тимчасово складає. Будь-яка підприємницька діяльність здійснюється в рамках організаційно-правової форми підприємства. Вибір її залежить частково від особистих інтересів і професій підприємця, але в основному визначається об’єктивними умовами: сферою діяльності, наявністю коштів, достоїнством тих або інших форм підприємств, станом ринку.

Загальновідомі три основні організаційно-правові форми підприємницької діяльності:

Одноосібне володіння

Партнерство (товариство)

Корпорації

В Україні підприємництво може здійснюватися в будь-яких організаційно-правових формах на вибір самих підприємців.

Порядок створення діяльності, реорганізації і ліквідації окремих форм підприємництва визначається відповідними законодавчими актами, зокрема Господарським кодексом України, законами «про підприємництво», «Про власність», «Про господарські товариства».

Формування ринкової структури економіки України призвело до появи різноманітних форм сучасних підприємств, які функціонують у розвинених країнах, їх можна класифікувати за різними критеріями, найпоширенішими з яких є форма власності, розмір, сфера діяльності.

Отже, можна підкреслити, що за умов ринкової економіки підприємство діє не як мікрочастка єдиного народногосподарського комплексу країни, а як первинна ланка економіки країни.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?