Курсова робота «Екологічна оцінка паркових екосистем м. Івано-Франківська», 2008 рік

З предмету Екологія · додано 01.03.2010 21:35 · від rusjavyj · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ З Розділ І. Огляд літератури 5 1.2. Підходи щодо зонування урбоекосистем та місце в них територій рекреаційного призначення 5 1.2. Парки як невід'ємна складова урбанізованих територій: історія зародження та розвитку, соціально-естетична та екологічна роль 7 1.3. Морально-правові основи користування рекреаційними територіями 12 Розділ II. Паркові екосистеми міста Івано-Франківська 15 2.1. Загальна екологічна характеристика паркових екосистем м. Івано-Франківська 15 2.2. Оцінка екологічного стану паркових екосистем м. Івано-Франківська 19 2.2.1. Урбанізація та фізичне забруднення довкілля 19 2.2.2. Екологічна ситуація території міста Івано-Франківська, та її вплив на стан здоров’я 20 2.2.3. Стан зелених насаджень 22 Висновки 25 Список літератури 27

Висновок

1. Урбоекосистеми – нестійкі природо-антропогенні системи, які складаються з архітектурно-будівельних об’єктів і різко порушених природних екосистем. Їх зонування грунтується на різних критеріях: за ступенем гемеробності, функціональної ролі, еколого-фітоценотичних відмінностей тощо;

2. Згідно функціонально-екологічного зонування за Кучерявим паркові екосистеми поділяють на сільвоценози, фрутоценози, пратоценози, стрипоценози, флоріценози, помологоценози, акаценози, агроценози, вітаценози.

3. Основними парковими екологічними системами міста Івано-Франківська є дендрологічний парк загальнодержавного значення “Дружба” та парк ім. Т.Г. Шевченка відмінні за фізико-географічним розташуванням та ступенем гемеробності, біорізноманіттям тощо.

4. Загальна користь та будь-яка інша діяльність в межах паркових екосистем регламентована Законом України “Про природно-заповідний фонд”.

5. Паркові екосистеми, як територія з природними або штучними зеленими насадженнями, алеями тощо в межах урбаністичних систем виконують відпочинкову та розважальну функції і зазнають антропогенного та техногенного впливу різної інтенсивності та трансформуючої здатності.

6. Екологічний стан зелених насаджень м.Івано-Франківська визначають по трьох критеріях: добрий стан – 10% дерева мають темно-зелене листя і хвою; задовільний стан - від 10 до 25% дерева незначно ослаблені й мають дрібні механічні пошкодження; незадовільний стан – понад 25% кількість дерев. які сильно ослаблені, всихають чи повністю сухі. Наведені дані засвідчують, що 53 % всіх обстежених дерев є певною мірою пошкоджені й не відповідають ландшафтно-естетичним: вимогам.

7. Екологічний стан парку ім. Т.Г. Шевченка є незадовільний, тому що він є більш розвиненою відпочивальною зоною, що зумовлює підвищений ступінь гемеробності, а також знаходиться біля траси (пил і випари від автомобілів негативно впливають на рослинні насадження). Екологічний стан парку "Дружба" на відміну від попереднього є – добрий, така розбіжність зумовлена тим, що парк знаходиться на околиці міста, тому вплив випарів на нього менш помітний. Також відмінність в тому, що парк віддалений від урбанізованих територій, що зумовлює менш шкідливий влив населення на рослинність парку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?