Курсова робота «Порівняльна характеристика крайньої необхідності та необхідної оборони», 2006 рік

З предмету Право · додано 26.02.2010 23:50 · від Ксюша · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

I. Вступ II. Необхідна оборона як невід’ємна частина особистісних прав людини і громадянина 1. Розвиток інституту необхідної оборони 2. Поняття, суть та умови правомірності стану необхідної оборони 3. Перевищення меж необхідної оборони III. Стан крайньої необхідності 1. Розуміння крайньої необхідності як субсидіарного права особи та умови її правомірності 2. Ексцес крайньої необхідності IV. Необхідна оборона і крайня необхідність як обставини, що виключають злочинність діяння 1. Точки дотику крайньої необхідності та необхідної оборони 2. Відмінні риси V. Висновок Список використаних джерел

Висновок

VІ. Висновок

Підсумовуючи все вище викладене, ми можемо зробити наступні висновки. Крайня необхідність та необхідна оборона є важливими інститутами кримінального права України. Вони є ознаками демократичності держави у галузі призначення покарання чи виключення його, виступаючи засобами реалізації принципу гуманізму і становлення громадянського суспільства.

Деякі приписи цих інститутів є порівняно новими відносно положень, закріплених у Кримінальному кодексі 1960 року. Розглядаючи обидва кодекси, можна стверджувати, що положення Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року наближені до європейський стандартів захисту прав людини і громадянина.

Розглядаючи у своїй роботі інститути крайньої необхідності та необхідної оборони, ми зробили їх порівняльну характеристику, розкриваючи основні засади їх правомірності та визначальні принципи застосування. Незважаючи на те, що необхідна оборона та крайня необхідність належать до одного інституту кримінального права, вони мають як і спільні, так і відмінні риси. Їхня основна точка дотику полягає в тому, що стан крайньої необхідності і крайньої оборони не тягне за собою кримінальну відповідальність, у зв’язку з відсутністю ознак, що створюють склад злочину. Відмінності в основному ж гуртуються навколо перевищення меж під час здійснення акту необхідної оборони або крайньої необхідності.

Як обставини, що виключають злочинність діяння, вони забезпечують невід’ємні права людини на життя і здоров’я, особисту недоторканість і безпеку, честь та гідність. Таким чином, вони виступають певним гарантом реалізації прав та свобод, закріплених у Конституції України, а саме ст. 1, в якій Україна визначила для себе за мету досягнення рівня правової держави.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?