Курсова робота «Особливости організації роботи підприємств ресторанного господарства в сучасних умовах», 2009 рік

З предмету Туризм · додано 24.02.2010 15:14 · від Ольга · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І.Особливості функціонування підприємств ресторанного господарства в сучасних умовах 1.1. Сутність ресторанного господарства в сучасних умовах 1.2. Основи організації робочих місць та технологічних процесів на підприємствах ресторанного господарства Розділ ІІ.Функціонування ресторану «Вікторія» 2.1. Загальна характеристика ресторану 2.2. Організація виробництва та продаж продукції у ресторані «Вікторія» 2.3. Організація облуговування споживачів у ресторані «Вікторія» 2.4. Організація робочих місць і технологічних ліній в ресторані «Вікторія» Розділ ІІІ.Шляхи раціоналізації функціонування ресторанного господарства в сучасних умовах 3.1. Удосконалення раціонального використання матеріально-технічних ресурсів 3.2. Дотримання норм та нормативів у функціонуванні ресторанного господарства у сучасних умовах Висновки Список використаних джерел та літератури

Висновок

Важливий елемент в обслуговуванні туристів - послуги ресторанного господарства. Підприємства ресторанного господарства обслуговують досить різноманітний контингент відвідувачів-туристів, як вітчизняних так і іноземних, як організованих, так й індивідуальних. Для кожної категорії споживачів потрібні особливі методи, прийоми обслуговування.

У процесі обслуговування, як правило, заклади ресторанного господарства надають споживачам комплекс послуг. Ці послуги повинні мати соціальну адресність, тобто відповідати вимогам певного контингенту споживачів.

Послуги закладів ресторанного господарства і умови їх надання повинні бути безпечні для життя і здоров'я споживачів, забезпечувати збереження їх майна і охорону навколишнього середовища. Умови надання послуг повинні відповідати вимогам діючої нормативної інформації за рівнем шуму, вібрації, освітлення, стану мікроклімату, санітарним нормам і правилам, архітектурно-планувальним і конструктивним рішенням, вимогам електро-, пожежо- та вибухобез-печності. Екологічна безпека повинна забезпечуватися дотриманням встановлених вимог охорони навколишнього середовища до території, технічного стану та утримання приміщень, вентиляції, водо-забезпечення, каналізації тощо, а також положень державних стандартів системи безпеки праці.

Щоб у боротьбі за клієнта запропонувати послуги краще ніж у конкурентів, власних сил у ресторану буває недостатньо. Умови конкуренції змушують шукати такі шляхи, які б орієнтувались на консолідацію зусиль, спільні інтереси серед однопрофільних підприємств для зачно ширшого залучення відвідувачів, розв'язання поточних проблем, сприяння розвитку ресторанного господарства в цілому.

Виробничий та обслуговуючий персонал повинен мати відповідну спеціальну підготовку щодо дотримання санітарних вимог і правил особистої гігієни на виробництві, при зберіганні, реалізації та організації споживання кулінарної продукції.

Заклади (підприємства) ресторанного господарства поділяються за типами:фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, ресторани, бари, кафе, їдальні, закусочні, буфети, магазини кулінарних виробів, кафетерії, а ресторани та бари – також на класи (перший, вищий, люкс). Вибір типу закладу (підприємства) ресторанного господарства та класу ресторану або бару здійснюється суб’єктом господарської діяльності самостійно з урахуванням вимог законодавства України.

Ресторан «Вікторія» відноситься до ресторанів «вищого» класу. Зал розрахований на 150 місць. До складу будівлі входять: торговий зал, більярдна, бар, виробничі приміщення, адміністративні та складські приміщення, побутові приміщення для персоналу, технічні.

Ресторан «Вікторія» - це загальнодоступне підприємство громадського харчування, що надає споживачам широкий асортимент блюд складного приготування, в основному по індивідуальних замовленнях, а також вино-горілчані, тютюнові і кондитерські вироби. Високий рівень обслуговування поєднується із організацією відпочинку відвідувачів.

При проектуванні підприємства ресторанного типу громадського харчування до виробничих приміщень пред’являють ряд вимог по науковій організації праці.

Цехи розміщують в окремих приміщеннях наземних поверхів будівлі з боку господарського двору, або торців будівлі з орієнтацією на північ, північний-схід і північний-захід. Цехи не повинні бути прохідними. Виняток становлять відділення цехів пов’язаних із цехами безперервним технологічним процесом, і підприємства спроектовані по без цеховій планувальній схемі.

Технологічний процес виготовлення готових блюд і кулінарних виробів здійснюють в добре освітленому приміщенні, без ділення його на окремі цехи глухими перегородками. Цим прийомом досягається можливість створення планувальної схеми «гнучкого» цеху, що дозволяє здійснювати без реконструкції цільну перестановку устаткування і змінювати технологічні процеси та профіль підприємства, забезпечувати можливість централізованого спостереження за виробництвом.

Розміщення устаткування у виробничих приміщеннях необхідно здійснювати із урахуванням забезпечення прямолінійного і найкоротшого шляху руху.

До заходів раціонального використання матеріально-технічних і трудових ресурсів відносять заміну фізично й морально застарілого обладнання та механізацію трудомістких процесів. Ці заходи тісно пов’язані між собою, тому що заміна застарілого обладнання на нові сучасні зразки, які забезпечують виконання водночас кількох операцій зумовлює зростання механізації праці й підвищення її продуктивності.

Під час дослідження було визначено, що з метою заохочення клієнтів доцільно практикувати дисконтні картки, подарунки від закладу до Дня народження відвідувача та свят, безкоштовне надання страви-сюрпризу за умови замовлення ресторанних послуг на певну суму, дегустації, приготування страв шеф-поваром за рецептом клієнта, радіо-вікторини, де переможці правильних відповідей нагороджуються безкоштовним ланчем. Такі стимулюючі акції свідчать про уважне ставлення ресторану до клієнта. Високий рівень сервісного обслуговування, смачна їжа, неординарний колорит інтер'єру, цікава шоу-програма створюють гарний настрій та незабутні враження, бажання знову відвідати заклад, поспілкуватись з новими друзями.

Але все це можливо завдяки згуртованій команді фахівців, що турбується про імідж свого підприємства, як результат професійного, творчого підходу до справи. На сьогоднішній день підготовка висококваліфікованих фахівців для підприємств громадського харчування повинна здійснюватись на підставі програм сучасного реформування галузі, новітніх технологій, комп'ютерної грамоти, вивчення іноземних мов, проходження практики з можливістю виїзду на стажування у зарубіжні країни.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?