Курсова робота «Свобода інформації та ЗМІ на Кавказі», 2009 рік

З предмету Політика, політологія · додано 22.02.2010 23:46 · від Ірина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ РОЗДІЛ І. Загальний огляд медіа-простору країн Кавказького регіону РОЗДІЛ ІІ. Законодавство в області свободи інформації та ЗМІ в Республіках Кавказу Висновки

Висновок

Дослідивши стан кавказьких ЗМІ, проаналізувавши чинне законодавство даного регіону у цій сфері, можна зробити висновок, що за останні чотири роки Вірменія, Азербайджан і Грузія досягли значного успіху щодо гарантій свободи слова й початку формування режимів, що забезпечують свободу інформації у всіх трьох державах. Вони підписали й ратифікували ряд важливих міжнародних документів в області захисту прав людини й інтегрували останні у внутрішньодержавний правовий і конституційний простір, надавши тим самим гарантії права доступу до офіційної інформації ЗМІ й громадськості в цілому. Однак існуючі гарантії свободи ЗМІ досить слабкі. Після „буму” лібералізації ЗМІ на початку 90-х років влада цих країн відновила контроль над інформаційним сектором.

ЗМІ не вистачає професіоналізму й здатності забезпечувати плюралістичні дебати; рівень суспільної довіри до них низький; вони перебувають у залежності або від держави (зокрема, окремих політичних груп), або від „олігархів”. Під тиском своїх „донорів” вони змушені відображати вузькі політичні інтереси останніх. Серед ЗМІ переважає самоцензура.

Із цих трьох держав тільки Вірменія й Грузія прийняли всебічні закони про свободу інформації. Однак державні чиновники створюють перешкоди їхній імплементації. Ситуація набагато гірша в Азербайджані, де державні службовці чинять опір прийняттю прогресивного закону про свободу інформації.

Багато хто із зацікавлених сторін у Вірменії, у тому числі державні службовці, ЗМІ й громадськість знають про право на доступ до інформації, однак, вони не знають, як його використовувати.

Хоча Загальний адміністративний кодекс Грузії й містить прогресивні положення про свободу інформації, багато державних установ дотепер не почали застосовувати на практиці процедури, які прискорили б повну реалізацію закону. Проте, розуміння концепції свободи інформації в Грузії глибше, ніж у Вірменії та Азербайджані.

В Азербайджані прийняття законопроекту „Про свободу інформації” було відкладено на невизначений строк. Дотепер журналісти й громадськість не мають ефективних правових інструментів доступу до офіційної інформації.

Багато питань і проблем, виявлених в процесі дослідження даної теми, є загальними для всіх трьох країн Південного Кавказу. У Вірменії, Азербайджані й Грузії ЗМІ важко одержати доступ до багатьох видів інформації, включаючи інформацію про охорону здоров’я, стан навколишнього середовища, бюджет, освіту, національну безпеку тощо.

В загальному можна виділити такі основі труднощі, пов’язані з доступом до інформації у Вірменії, Азербайджані й Грузії:

• відсутність процедур і механізмів доступу до інформації або відсутність відповідного законодавства (як у випадку Азербайджану), що створює сприятливе середовище для довільних відмов, маніпуляцій інформацією, а також (у виняткових випадках) для можливостей надання посадовими особами неправдивих відомостей;

• незнання журналістами своїх законних прав;

• радянський спосіб мислення й традиція засекречування інформації державними службовцями;

• навіть при знанні прав і гарантій їх дотримання в законодавстві про свободу інформації, серед представників ЗМІ немає традиції відстоювати свої права в судовому порядку, в основному через невіру в справедливість органів правосуддя, а також через тривалість судових процедур.

З вищесказаного можна зробити висновок, що на Південному Кавказі представники ЗМІ і їхні професійні об’єднання, групи третього сектору, міжнародні суб’єкти й, насамперед, державні установи, повинні об’єднати зусилля для покращення ситуації із правом на доступ до інформації, надавши тим самим можливість засобам масової інформації відігравати ключову роль посередника між громадськістю й органами державної влади.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали