Реферат «Стан та характеристика потенціалу національної економіки», 2008 рік

З предмету Економіка · додано 21.02.2010 19:18 · від Le$k@ · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Економічний потенціал країни та його складові 4 2. Основні показники потенціалу національної економіки 6 3. Інвестиційний потенціал україни: погляд у майбутнє 9 4. Стратегія національного розвитку україни 11 Висновок 14 Список використаних джерел 15

Висновок

Отже, політична нестабільність та недоречна економічна криза розхитали і без того не досить тверді позиції України у міжнародному просторі. Адже вкладання капіталу, на жаль, йде не на поліпшення та доведення до світового рівня активів, а на задоволення політичних амбіцій.

Недосконалими в Україні залишаються механізми державного регулювання. Негативно впливають на конкурентне середовище надмірна ускладненість дозвільних процедур, високий рівень плати за адміністративні послуги. В Україні продовжує руйнуватися технологічний потенціал, а технологічне відставання від передових країн за останні роки набуло загального характеру. Це відставання досягло критичної межі, за якою наступає втрата самої здатності створювати конкурентоспроможну наукомістку продукцію. В результаті світовому рівню в Україні сьогодні відповідають, у кращому випадку, не більше чверті технологій, багато з яких не перетворюються на конкурентні переваги на стадії промислового виробництва. Але й ці технологічні крихти зосереджені лише на великих підприємствах.

Формування конкурентоспроможної економічної структури суспільства вимагає мобілізації всіх національних ресурсів, максимального використання національних переваг. Однак, поза увагою також не можуть лишатися інвестиційні джерела, що знаходяться за межами країни і здатні посилити трансформаційний ефект.

Міжнародній інвестиційній діяльності належить важливе місце в структурі зовнішньоекономічних пріоритетів України. Потреба України в іноземних інвестиціях, обумовлена трьома важливими причинами:

• надзвичайно низькою інвестиційною активністю національних товаровиробників. В умовах кризи, стагнації виробництва та низької прибутковості процес внутрішнього капиталовідтворення в останні роки практично зупинився;

• гострою необхідністю технічної і технологічної модернізації як самого виробництва, так і всієї ринкової і соціальної інфраструктури за рахунок імпорту сучасних машин і устаткування;

• потребами впровадження в усі сфери господарського життя нових методів управління, менеджменту і маркетингу, як іманентних атрибутів ринкової системи.

Між тим, в України є необхідні передумови не тільки для економічного зростання, але й для економічного і соціального процвітання. Насамперед це значні людські, технологічні, виробничі і природні ресурси: підприємливі та освічені люди нового покоління, виробничий і науково-технічний потенціал, що послугує стартовим майданчиком переходу до зростання, яке створює конкурентну основу економіки.

Коментар модератора

В роботі нема посилань на літературу

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення