Реферат «Екологічна ситуація та екологічна політика в Україні», 2009 рік

З предмету Регулювання економіки · додано 21.02.2010 17:35 · від Vulnerable · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Екологічна ситуація в Україні та проблеми її державного регулювання 4 2. Основи екологічної політики розвинених зарубіжних країн 10 3. Екологічна політика в Україні 13 Висновки 22 Список використаної літератури 24

Висновок

Нинішню екологічну ситуацію в Україні можна охарактеризувати як кризову, що формувалася протягом тривалого періоду.

Економіці України притаманна висока питома вага ресурсомістких та енергоємних технологій. Низький рівень екологічної свідомості суспільства призвели до значної деградації довкілля України, надмірного забруднення поверхневих і підземних вод, повітря і земель, зменшення народжуваності та збільшення смертності, а це загрожує вимиранням і біологічно-генетичною деградацією народу України.

У країнах Західної Європи, починаючи з 1973 року, розроблено спеціальні програми охорони природи, в яких загальне визнання здобула ідея сталого розвитку, відповідно до якої екологічні та економічні цілі в динаміці збігаються, а на рівні Європейського Союзу його країни-члени розробили принципи та спільні заходи для законодавчих актів у сфері охорони природи.

Українська держава правовими важелями регулює відносини в галузі охорони, використання й відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки, запобігання й ліквідації негативного впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, збереження природних ресурсів, генетичного фонду живої природи, ландшафтів та інших природних комплексів, унікальних територій та природних об’єктів, пов’язаних з історико-культурною спадщиною. Відносини в галузі охорони навколишнього середовища в Україні регулюються Законом «Про охорону навколишнього середовища», а також земельним, водним, лісовим законодавством, законодавством про надра, про охорону атмосферного повітря, про охорону й використання рослинного і тваринного світу та іншим спеціальним законодавством.

В Україні існує багато методів державного регулювання у сфері природоохоронної діяльності, серед яких найважливішими є стандартизація й нормування, екологічна експертиза, державні кадастри. Також важливим методом регулювання є розробка національних програм та стратегій екологічної політики. Концепція національної екологічної політики була розроблена ще в 1995 році, а її оновлення розпочалося у 2007 році. Нова концепція була схвалена у 2009 році і її основними цілями стали:

• підвищення рівня суспільної екологічної свідомості;

• поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки;

• досягнення безпечного для здоров'я людини стану довкілля;

• удосконалення системи інтегрованого екологічного управління;

• припинення втрат біотичного та ландшафтного різноманіття і формування екомережі;

• забезпечення екрологічно збалансованого використання природних ресурсів;

• удосконалення регіональної екологічної політики.

Органами регулювання відносин у сфері природокористування на національному рівні є Верховна Рада України та Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Кабінет Міністрів України та Уряд Автономної Республіки Крим, Міністерство охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки, Міністерство економіки України, Міністерство України у справах науки та технологій, Держкомстат, Державний Комітет по стандартизації, метрології та сертифікації, Державний Комітет по гідрометеорології, Держкомводгосп, Мінлісгосп, Державний Комітет по геології та використанню надр, Держкомзем, Мінрибгосп, Міністерство охорони здоров’я, Мін’юст України.

На регіональному рівні створюються регіональні природоохоронні фінансові фонди, а на місцевому рівні до органів регулювання входять місцеві ради і їх виконавчі та розпорядчі органи, державні обласні управління охорони навколишнього середовища, районні та міські державні інспекції з охорони навколишнього середовища.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?