Курсова робота «Розміщення атомної електроенергетики України», 2007 рік

З предмету РПС · додано 20.02.2010 16:50 · від pingvin · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ і. Атомна енергетика як галузь паливно-енергетичного комплексу 1.1. Значення атомної енергетики України 1.2. Основні принципи розміщення атомної енергетики України 1.3. Фактори розміщення атомної енергетики України Розділ іі. Етапи розвитку та сучасний стан атомної енергетики україни 2.1. Основні етапи розвитку атомної енергетики України 2.2. Сучасний стан атомної енергетики України 2.3. Напрями розвитку ринку атомної енергетики України Розділ ііі. Основні проблеми розвитку атомної енергетики україни та шляхи їх вирішення 3.1. Проблеми розвитку АЕС України, їх соціально-економічна суть та причини виникнення 3.2. Перспективи розвитку АЕС України Висновки та пропозиції Список використаної літератури Додатки

Висновок

На мою думку, вибір концепції створення парку базових генеруючих потужностей повинен грунтуватися на критерії економічності. Але не тільки на ньому одному.

За деякими прогнозами частка атомної енергії у загальному виробництві енергії в України впродовж тривалого часу буде зберігатись на рівні 30-35% встановлених потужностей, хоча в останні роки атомна енергетика виробляла до 40-50% електроенергії. Для ядерних технологій та інших небезпечних виробництв пріоритетними повинні бути такі критерії: надійність, достатній рівень безпеки, екологічність.

Для майбутнього атомної енергетики принципово важливо нарешті з'ясувати - чи дійсно вироблена на АЕС електроенергія найдешевша? Чи є прийнятним для населення той ступінь екологічного ризику, який притаманний діючим блокам з реакторами типу ВВЕР? Нарешті у стратегічному плані треба визначити дійсну конкурентоспроможність атомної енергетики в умовах ринку України. За даними соціологічного дослідження 41% респондентів вважає, що виробництво електроенергії на АЕС потрібно залишити на існуючому рівні, на думку третьої частини респондентів - це виробництво слід скоротити, а кожен шостий респондент вважає, що його слід збільшити.

Найбільшою мірою за збільшення виробництва електроенергії виступають респонденти Києва - 26%, найменшою - респонденти Мелітополя - лише 6%. Переважна більшість жителів України визнає атомні електростанції екологічно небезпечними системами. Це відзначають біля 70% респондентів. Лише 19% респондентів вважають їх екологічно безпечними.

Найбільшою мірою екологічно безпечними атомні електростанції вважає молодь до 20 років. 23% респондентів цієї категорії відмітили цю альтернативу, тоді як серед інших вікових категорій АЕС екологічно безпечними вважають 13-18% респондентів. Для 12% виявилося важко визначитись з питання безпечності АЕС.

Твердження, що АЕС виробляють найдешевшу електроенергію, є фундаментальним аргументом апологетів атомної енерготехнології та їх численних прихильників.

Необхідно вітати широке обговорення розвитку ядерної енергетики в Україні. Варто лише виходити в цьому обговоренні з достовірних вихідних даних, конкретних техніко-економічних характеристик АЕС, з довірою й у той же час об'єктивно, зі здоровим скептицизмом у відношенні концепцій розроблювальних фахівцями, і обов'язковою екологічною експертизою пропонованих проектів.

В атомній енергетиці, виходячи з економічних критеріїв, умов функціонування об'єднаної електроенергетичної системи та з урахуванням ризиків техногенних катастроф, необхідно визначити раціональні рівні її розвитку, вирішити проблеми створення власного ядерного паливного циклу та Національного сховища радіоактивних відходів.

У Стратегії розроблено шість сценаріїв розвитку атомної енергетики, основними є два з них, що передбачають подовження терміну експлуатації енергоблоків ВВЕР-1000 (проект 320) та введення в експлуатацію незавершених блоків № 4 на Рівненській та № 2, 3, 4 на Хмельницькій АЕС.

Отже, можна зробити висновок, що атомна електроенергетика займає домінуюче місце серед галузей електроенергетики України. Останнім часом зроблено досить багато для реформування галузі. Деякі заходи вже дали свої результати, а деякі – ще ні. Тому перед державою стоїть ще ціла низка проблем, які вона має вирішувати як самостійно, так і з залученням неурядових організацій. Вирішення основних проблем атомної електроенергетики України та її стабілізація дасть значний поштовх у напрямку покращання ситуації у всій економіці країни, тим більше, що ця умова є однією з основних на шляху до стабілізації суспільного розвитку країни.

Коментар модератора

28 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?