Курсова робота «Адміністративно-правовий статус Президента України», 2008 рік

З предмету Право · додано 19.02.2010 22:48 · від Олена Ткач · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Загальний огляд джерел за темою курсової роботи 2. Повноваження Президента України у сфері виконавчої влади 3. Президент України, як голова Ради національної безпеки і оборони 4. Інститут представників президента України Висновки Список використаної літератури

Висновок

Підводячи підсумки вищевикладеному, на підставі налізу, систематизації і узагальнення нормативно-правових актів України, наукової і навчальної літератури стало можливим зазначити такі висновки:

Протягом всіх років незалежності глава держави виступає головною рушійною силою суспільно-політичних і соціально-економічних перетворень.

Завдання Президента — максимально забезпечити таке функціонування держави та її органів, яке практично виключало б можливість порушення прав і свобод людини та громадянина, зводило б до мінімуму випадки звернення громадян до суду за захистом порушених прав.

За чинною Конституцією (ст. 102) Президент України є главою держави і виступає від її імені, і, з одного боку, можна вважати, що не входить до жодної з гілок влади, забезпечуючи узгоджене функціонування всього державного механізму (таке місце глави держави, підкріплене суттєвими повноваженнями у різних сферах суспільного життя, дає йому змогу бути дійсним лідером нації, відігравати ключову роль у формуванні державного механізму і ствердженні України на міжнародній арені), а з іншого боку, погляд на главу держави як на особу, яка перебуває, так би мовити, «над» іншими гілками влади, є неправомірним та потенційно небезпечним для демократичного розвитку держави.

Президент є Головою РНБО України. Завдання покладені на Раду національної безпеки, оскільки відповідно до Конституції вона координує й контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки й оборони.

Відповідно до тенденцій сучасного розвитку, які характеризуються взаємопроникненням, взаємодією гілок влади, та нових уявлень про єдність державної влади по-іншому, ніж це було до виникнення сучасної концепції поділу влад, ставиться питання про суть інституту глави держави.

Президент в умовах парламентського правління не відповідає за дії уряду і залишається надпартійною фігурою, гарантом правопорядку, уособленням непорушності конституційного ладу.

Таким чином за Конституцією, Президент України є главою держави і виступає від її імені, є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали