Курсова робота «Електронний документ:види,облік,опис»

З предмету Документознавство, діловодство · додано 19.02.2010 15:56 · від Альона · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Особливості електронного документа 6 1.1. Електронний документ – як окремий вид документа 6 1.2. Оригінал електронного документа 8 1.3. Електронний цифровий підпис 10 1.4. Види електронних видань 13 1.5. Специфіка електронного документообігу 17 Розділ 2. Електронний документ: облік та опис 22 2.1. Особливості обліку електронного видання 22 2.2. Правила складання опису електронного документа 24 Висновки 30 Список використаних джерел 32

Висновок

Електронне видання у всесвітній мережі Internet – це галузь, яка постійно бурхливо розвивається та змінюється. Наразі електронне видання – це надширокий діапазон способів та засобів для створення повноцінного інформаційного продукту з багатьма можливостями. Електронні видання кардинально відрізняються від друкованих специфікою у способі представлення споживачеві. В останнє десятиліття XX ст. в них стали застосовуватися ще й мультимедійні компоненти: цифрові, звукові або відеофрагменти, а також анімаційні елементи в основній частині видання. Останніми роками роль електронних видань безперервно зростає. Педагоги, вчені надають великого значення процесу створення електронних підручників, виділяючи кілька груп авторів-розробників, які відповідають за змістовну, технологічну, допоміжну функції. Відзначаються й об'єктивні недоліки: збільшення фінансових, організаційних, тимчасових витрат; слабка ефективність взаємодії зазначених груп і т. д. Постала гостра потреба у розробці програм, завдяки яким не тільки легко створювати готові підручники, а й які дають можливість їх самостійно доопрацьовувати у конкретних умовах.

У Розділі 1 з’ясовано, що електронний документ – це документ, інформація в якому зафіксована у формі електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа. Особливістю електронного документа є можливість його відтворення в різних умовах. Відтворення включає такі дії, як перенесення файлу, його редагування, підготовку до друку (форматування), друк на паперовому або іншому носії. До інших операцій з документами, характерних для комп’ютерних систем, відноситься зберігання і обробка інформації (автоматичне виділення анотацій, ключових слів (ознак предметного вказівника)).

Введення електронного документообігу є виконанням зобов’язань України по адаптації законодавства до норм Європейського Союзу. Легітимізація електронної форми документів та електронного документообігу дає можливість усім суб’єктам правовідносин використовувати їх на рівні з традиційними паперовими документами.

У Розділі 2 досліджено обробку електронних документів та правила їх опису. Гігантське збільшення потоку електронних документів викликало необхідність створення спеціальних правил для їхнього бібліографічного опису та каталогічного обліку. Наразі ця проблема відділилася в спеціалізовану й динамічну у своєму розвитку галузь вивчення. Існує чимало методів і підходів, розробники яких прагнуть врахувати всі особливості електронних видань. Електронні видання як частина єдиного бібліотечно-інформаційного фонду проходять всі стадії обробки. Облік та обробка здійснюються за правилами, прийнятими у бібліотеці щодо інших бібліотечних документів.

Підводячи підсумки, необхідно відзначити, що в усіх сферах життя використовується велика кількість паперових документів. В процесі автоматизації суспільної діяльності і запровадження новітніх технологій виникає потреба в переході з паперового документообігу на електронний. Тому на практиці закономірно виникає питання: чи всі види паперових документів можливо замінити електронними? На мою думку, це не тільки можливо, а й реально завдяки сучасним інформаційним технологіям. Проте, для того, щоб така перспектива стала реальністю, необхідно створити надійне законодавче підґрунтя для функціонування електронного документообігу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?