Курсова робота «Соціально-психологічні чинники інформаційної діяльності», 2009 рік

З предмету Соціологія · додано 19.02.2010 15:28 · від Альона · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Психологічні основи управлінської діяльності 1.1. Українське суспільство як об’єкт управлінського впливу: соціально - психологічний вимір 5 1.2. Психологічна складова обміну інформацією 8 1.3. Психологічні характеристики індивіда та інформаційна діяльність 12 Розділ 2. Соціально-психологічні чинники інформаційної діяльності 14 2.1. Настанови 14 2.2. Принцип соціального доказу 15 2.3. Стереотипи 17 Висновки 24 Список використаних джерел 26

Висновок

Знайомство з певними розділами психології та лінгвістики надзвичайно важливе для визначення впливу суб’єктивного (людського) фактора у процесі побудови, передачі та сприйняття повідомлень і прийняття рішень.

Формування ефективних взаємовідносин у державно-управлінській діяльності, яка передбачає постійні контакти у сфері “людина – людина”, “людина – колектив”, значною мірою залежить від урахування психологічних закономірностей, які діють у системі суспільних відносин і володіння державними службовцями психологічними засобами управлінського спілкування та впливу. Це є важливою складовою культури державного управління.

У Розділі 1 з’ясовано, що для того, щоб бути результативною або, у крайньому разі, розраховувати на успіх, управлінська діяльність має виходити з усвідомлення реальних соціально-психологічних явищ, які супроводжують економічні, політичні, духовно-ідеологічні процеси суспільного розвитку. Тільки на основі врахування співвідношення управлінських зусиль влади і внутрішніх тенденцій розвитку суспільства, у тому числі й соціально-психологічних, можна уникнути такого небажаного для соціального середовища “конструювання”, яке не відповідає його сутності.

Результативна діяльність у сфері державного управління – це діяльність, побудована на усвідомленні реальних соціально-психологічних явищ, які супроводжують процеси суспільного розвитку, знаннях психологічних особливостей індивідуальної і групової поведінки, психологічних основ управлінського спілкування та здійснення управлінського впливу. Організована на таких засадах управлінська діяльність сприятиме налагодженню ефективних взаємовідносин державних службовців з громадянами, формуванню позитивного іміджу влади та її представників.

У Розділі 2 досліджені соціально-психологічні чинники інформаційної діяльності. Людина — істота суспільна, то цілком закономірно, що не лише психологічні характеристики індивіда, а й соціально-психологічні чинники впливають на інформаційну діяльність окремого індивіда й цілих груп. А своєрідним містком між психологією особистості та соціальною психологією є настанови, принцип соціального доказу та стереотипи.

Підводячи підсумки необхідно зазначити, що практиці управління необхідно враховувати ймовірний позитивний і особливо негативний вплив психологічних чинників на інформаційну діяльність, а це, в свою чергу, вимагає від керівника знань у сфері індивідуальної і соціальної психології.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?