Курсова робота «Державне пенсійне забезпечення в Україні», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 17.02.2010 21:19 · від Ира · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Необхідність та методи соціального забезпечення людей пенсійного віку 4 1.1. Поняття соціального забезпечення і соціального страхування 4 1.2. Система пенсійного забезпечення в Україні 8 2. Розвиток державного пенсійного забезпечення 13 3. Реформування пенсійного забезпечення в Україні 21 3.1. Проблеми пенсійного реформування 21 3.2. Шляхи вдосконалення і перспективи реформування пенсійного забезпечення в Україні 25 Висновки Список використаних джерел

Висновок

В Україні визначено основні напрямки реформування системи пенсійного забезпечення, які включають збільшення мінімальних і максимальних пенсій, диференціацію пенсій залежно від стажу роботи та заробітної плати, перегляд надбавок до пенсій та пільг, пошук нових джерел та форм пенсійного забезпечення, запровадження системи особистих пенсійних рахунків, створення приватних пенсійних фондів та інші. Реалізація цих напрямків потребує великої організаційно-економічної роботи. Зокрема, необхідно:

створити рівні можливості для пенсійного забезпечення громадян незалежно від сфери їх зайнятості та виду діяльності;

усунути диспропорції у розмірах пенсій;

удосконалити порядок обчислення розмірів пенсії відповідно до тривалості страхового стажу;

удосконалити механізм індексації пенсії;

удосконалити їх підвищення відповідно до зростання середньої заробітної плати.

Оскільки в Україні сьогодні наявний вплив як інфляційних чинників, так і демографічних, а крім того, відчувається серйозна нестача інвестиційних ресурсів, можна зробити висновок, що пенсійна система України має включати елементи як солідарної, так і накопичувальної систем. Тому вибір Україною трирівневої моделі як основи для реформування чинної пенсійної системи можна вважати досить зваженим.

Крім того, можна спостерігати наступні процеси: внаслідок проведеного аналізу змін в законодавчій базі було помічено ряд позитивних тенденцій, а саме поетапне зниження рівня обов’язкових відрахувань на соціальне страхування. Позитивність цих змін полягає в тому, що зниження тарифів сприяє збільшенню надходжень до Пенсійного фонду, оскільки зменшення “податкового тягаря” сприяє стимулюванню підприємницької діяльності та виробництва, звідки і поступають основні кошти до ПФ.

Тобто по суті ми спостерігаємо поетапний перехід від фіскальної функції податкового законодавства до стимулюючої.

Узагальнюючи все вищесказане приходимо до висновку, що в країні необхідне подальше реформування пенсійної системи, яке передбачає наступні моменти:

По-перше, має бути єдина пенсійна система з розрахунком рівня пенсії залежно від трудового вкладу, тобто професійного рівня і, відповідно, одержуваної зарплати в період роботи, яка б відображала кваліфікацію кожної людини, значущість її діяльності для суспільства і стаж роботи.

По-друге, стратегічною метою ще одного можливого напрямку реформування пенсійної системи має стати трирівнева система пенсій. Вона має включати: страхову пенсію, яка повинна забезпечувати її рівний (або ж з відносно незначною диференціацією) розмір; додаткову пенсію - для реалізації особливих умов надання пільгових пенсій, за якими видатки мають покриватися страхувальниками на основі сплати диференційованих за розміром пенсійних внесків; добровільну пенсію, що забезпечуватиметься на основі індивідуального договору та накопичувального принципу формування фондів, тобто це передбачає створення недержавних пенсійних фондів.

При цьому слід зазначити, що в розвинутих країнах частка недержавного пенсійного забезпечення дуже значна, однак пристосовувати цю систему до українських умов потрібно повільно та обережно, швидко реагуючи на зміни в економічному стані та реакцію населення на дану реформу. Тому заперечувати необхідність Державного пенсійного забезпечення на теперішньому етапі не варто.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?