Курсова робота «Становлення та розвиток грошової системи в Україні», 2008 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 15.02.2010 18:00 · від Яна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Суть грошової системи та її місце в економічній системі України 4 2. Етапи становлення грошової системи України 15 3. Оцінка сучасної грошової системи України 18 4. Державне регулювання грошового обігу в Україні 32 5. Перспективи стабілізації грошової одиниці України 38 Висновки Список використаних джерел

Висновок

Грошово система не є довільним витвором державної влади, а залежить від реально існуючих економічних відносин. Враховуючи надзвичайно важливу роль грошових відносин в економічному житті суспільства, в усіх країнах, незалежно від їх устрою, формування грошових систем здійснюють

центральні органи влади.

Грошова система забезпечує правову та організаційну базу для розроблення та реалізації грошово-кредитної політики в країні. З цього погляду її можна розглядати як продукт функціонування грошової системи. Тому успішна реалізація цілей монетарної політики є одночасно свідченням ефективного функціонування грошової системи. І навпаки, не можна вважати ефективною грошову систему, якщо в країні проводиться не досить виважена монетарна політика, що не забезпечує надійного регулювання грошової маси (пропозиції грошей) і належної стабільності грошей.

Грошова система України функціонує відповідно до закону про Національний банк України.

На Національний банк України покладені такі обов'язки:

* прогнозування й організація виробництва, перевезення і збереження банкнот і монет, а також створення їхніх резервних фондів;

* установлення правил збереження, перевезення й інкасації готівки для кредитних організацій;

* визначення ознак платоспроможності грошових знаків і порядку заміни і знищення ушкоджених;

* розробка порядку ведення касових операцій для кредитних організацій;

* визначення правил, форми, термінів і стандартів здійснення безготівкових розрахунків;

* ліцензування розрахункових систем кредитних установ.

Офіційною грошовою одиницею (валютою) є гривня.

Співвідношення між гривнею і золотом Законом не встановлено. Офіційний курс гривні до іноземних грошових одиниць визначається НБУ і публікується в пресі. Фіксований масштаб цін відсутній. Видами грошей, що мають законну платіжну силу, є банкноти і металеві монети, що забезпечуються всіма активами Національного банку. Крім готівки функціонують і безготівкові гроші (у виді засобів на рахунках у кредитних установах). Виключним правом емісії готівки, організації і їхнього обертання і вилучення володіє НБУ.

Макроекономічна ситуація у 2008 р. характеризувалася збереженням інфляційного тиску та посиленням зовнішніх ризиків макроекономічної стабільності.

Добре продумана і правильно організована політика в області фінансів – найважливіший фактор успішного розвитку економіки будь-якої країни. Однієї з найголовніших причин нинішньої кризи в нашій країні – непродуманна політика держави в області фінансів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?