Курсова робота «Розміщення скотарства на території України. Проблеми і перспективи розвитку галузі.», 2008 рік
З предмету РПС · додано 15.02.2010 17:27 · від Наталя
Зміст
Висновок
Скотарство є однією з важливих і складних галузей сільського господарства. Воно дає цінні продукти харчування, шкіряну сировину, органічне добриво. М'ясо і м'ясопродукти є невід'ємними елементами структури стратегічної продовольчої безпеки нашої країни. Останнім часом спостерігається різкий спад виробництва продукції м'ясного скотарства, ця галузь для сільськогосподарських товаровиробників є збитковою. У зв'язку з цим виведення галузі з кризи, підвищення ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в даний час є актуальною проблемою.
М'ясна промисловість забезпечує населення свіжим та мороженим м’ясом, напівфабрикатами, готовими виробами. За вартістю виробленої продукції ця галузь посідає перше місце у харчовій промисловості. У великих містах розміщені м'ясокомбінати, в яких комплексно переробляється продукція тваринництва.
Молочна промисловість виробляє масло, сир, молочні консерви, сухе, жирне і знежирене молоко. За вартістю продукції у харчовій промисловості України вона займає третє місце після м'ясної і цукрової. Підприємства, які спеціалізуються на випуску фасованого молока, сметани, вершків розміщуються переважно у містах, а виробництво масла, сиру, консервованого молока має сировинну орієнтацію.
Розвиток тваринництва прогнозується, головним чином, за рахунок інтенсифікації скоростиглих галузей в суспільних господарствах, а також стимулювання виробництва у фермерських і особистих підсобних господарствах населення. Досягти ці цілі можливо лише за умови забезпечення державних і колективних господарств комбікормом, технологічним устаткуванням і іншими матеріальними ресурсами по цінах розумного паритету. Впровадження в тваринництво нової технології і засобів модернізації, інтенсифікація годування і оптимізація кормових раціонів, відновлення і подальший розвиток крупних підприємств по відгодівлі худоби з усуненням ручної праці. Це у свою чергу дозволить прискорити виробництво яловичини і телятини. Досягнення результатів всіх чинників підвищення ефективності виробництва продукції скотарства, в даний час безпосередньо пов'язано з розміром бюджетних коштів, що виділяються, пільгового оподаткування, інформаційного забезпечення і так далі.
Вдосконалення внутрішньогосподарчих економічних відносин в м'ясному скотарстві дозволить зацікавити працівників галузі в збільшенні виробництва продукції, економному витрачанні кормів, засобів виробництва. В результаті цього підвищиться продуктивність тварин, збільшиться об'єм виробництва продукції м'ясного скотарства, підвищиться економічна ефективність галузі.