Курсова робота «Розвиток карткового ринку в Україні», 2009 рік

З предмету Банківська справа · додано 14.02.2010 20:46 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теретичні аспекти функціонування банківських платіжних карток 5 1.1. Економічна характеристика та види банківських платіжних карток 5 1.2. Сутність та принципи функціонування платіжної системи з використанням платіжних карток 11 Розділ 2. Функціонування та розвиток ринку банківських платіжних карток на прикладі vab-банку 15 2.1. Організація функціонування платіжних карток в VAB банку 15 2.2. Аналіз діяльності VAB банку на ринку платіжних карток протягом 2007-2009 років 19 Розділ 3. Перспективи розвитку та шляхи вдосконалення платіжних карток в україні 22 3.1. Сучасний стан карткового бізнесу в Україні 22 3.2. Проблеми та перспективи розвитку карткового бізнесу банків в Україні 26 Висновки 30 Список використаної літератури 32

Висновок

Операції із використанням карткових платіжних інструментів є для українських банків хоча і не новим, але все ще не досить повно дослідженим видом діяльності, і тому вимагають більш повного аналізу як з позицій правової, так і з позицій економічної науки.

Ст. 1 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 5 квітня 2001 року № 2346-ІІІ визначає платіжну картку як спеціальний платіжний засіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової чи іншого виду картки, що використовується для ініціювання переказу коштів з рахунка платника або з відповідного рахунка банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, отримання коштів у готівковій формі в касах банків через банківські автомати, а також здійснення інших операцій, передбачених відповідним договором.

Підводячи підсумок, слід відмітити, що основних цілей, поставлених перед написанням роботи досягнуто: проведено дослідження українського ринку карткових розрахунків, визначені основні проблеми, з якими зустрічаються вітчизняні банки при впровадженні карткових систем та запропоновано шляхи їх вирішення, здійснено аналіз перспектив розвитку даного спектру банківської діяльності на Україні.

Ринок банківських пластикових карток в Україні на сьогодні представлений з одного боку міжнародними картками VISA та EuvroCard/MasterCard, а з іншого намаганнями створити Національну систему масових електронних платежів з боку Національного банку України. Створення Національної системи масових електронних платежів передбачається за рахунок об`єднання локальних банківських систем, що набувають зараз особливого розвитку.

Слід зазначити, що такий сегмент банківської справи, як робота з пластиковими картками особливо гостро відчуває стан економіки, рівень життя людей. Тому про подальший розвиток на Україні карткових систем при падінні виробництва та зубожінні народу говорити дуже важко.

Протягом останніх трьох-чотирьох років в Україні спостерігається стала тенденція до щорічного збільшення вітчизняними банками емісії платіжних карток майже вдвічі.

Робота платіжних систем в Україні засвідчує, що картки в основному використовуються для отримання готівки, тому надзвичайно важливою є державна підтримка карткового бізнесу – створення необхідних умов для поліпшення структури грошового обігу за рахунок масових безготівкових платежів із використанням карток і скорочення частки готівкових розрахунків.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали