Курсова робота «Облік статутного капіталу на підприємствах різної форми власності», 2009 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 14.02.2010 20:38 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Організація обліку статутного капіталу 5 1.1. Поняття статутного капіталу, джерела його формування 5 1.2. Організація бухгалтерського обліку статутного капіталу 9 1.3. Нормативне регулювання обліку статутного капіталу 13 Розділ 2. Особливості обліку статутного капіталу на підприємствах різної форми власності 17 2.1. Облік статутного капіталу для одноосібного підприємства 17 2.2. Облік статутного капіталу товариств неакціонерного типу 18 2.3. Облік статутного капіталу товариств акціонерного типу 27 2.4. Відображення обліку статутного капіталу в звітності 31 Висновок 35 Список використаної літератури 37 Додатки 39

Висновок

Отже, дослідивши тему курсової роботи «Облік статутного капіталу на підприємствах різної форми власності» можна зробити наступні висновки:

Для підприємств різних форм власності для обліку статутного капіталу призначено рахунок 40. Рахунок «Статутний капітал» призначений для обліку даних та узагальнення інформації про стан і рух статутного капіталу підприємства. Сальдо цього рахунка має відповідати розміру статутного капіталу, який зафіксований в установчих документах підприємства та зареєстрований у державному реєстрі. Записи за згаданим рахунком виконуються лише в разі збільшення або зменшення статутного капіталу, що відбувається в установленому чинним законодавством порядку, але тільки після внесення відповідних змін до установчих документів, тобто перереєстрації статутного капіталу.

Внесок до статутного фонду товариства вважатиметься прямою інвестицією, котра не включається до складу валового доходу.

Підсумуємо відмінності обліку статутного капіталу на підприємствах різної форми власності.

Перша відмінність стосується формування статутного капіталу. Так для приватних підприємств розмір статутного капіталу не закріплено, для ТОВ – мінімальний розмір 100 мінімальних зарплат, для акціонерного товариства – 1250 мінімальних зарплат. Всі інші види неакціонерних товариств не мають встановленого мінімального розміру статутного капіталу.

Друга відмінність в збільшенні статутного капіталу. Так для ТОВ статутний капітал можна збільшити шляхом внесення додаткових вкладів та реінвестування нарахованих дивідендів. А для акціонерних товариств шляхом збільшення номінальної вартості акцій або здійснення додаткової емісії акцій.

Третя відмінність стосується зменшення статутного капіталу. Для ТОВ зменшити статутний капітал можна якщо учасники протягом першого року не сплатили вкладів до статутного капіталу, за підсумками другого року вартість активів стає меншою за статутний капітал, учасник виходить із товариства та ін. Для акціонерних товариств зменшення можливе якщо по закінченню другого року вартість активів є меншою за статутний капітал, або протягом року після викупу акцій товариство не змогло здійснити їх реалізацію.

Отже, підсумовуючи дослідження зазначимо, що всі завдання, поставлені на початку роботи є виконаними.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення