Курсова робота «Дослідження конкурентних переваг організації»

З предмету Менеджмент організації · додано 11.02.2010 15:05 · від Аня · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ 1. Дослідження конкурентних переваг організації. 1.1. Поняття та показники конкурентних переваг організації 7 1.2. Обґрунтування та вибір факторів конкурентних переваг підприємства 14 1.3. Оцінювання рівня конкурентних переваг та конкурентоспроможності організації 18 Розділ 2. Аналіз конкурентоспроможності підприємства „КВІЛТ”. 2.1. Характеристика стану підприємства 21 2.2. Покупці і конкуренти ПП фірми „КВІЛТ” 24 2.3. Аналіз конкурентоспроможності ПП фірми «КВІЛТ» 25 Розділ 3. Шляхи покращення конкурентних переваг ПП «КВІЛТ». 3.1. Вибір стратегічних напрямків розвитку підприємства 35 3.2. Рекомендації щодо покращення конкурентних переваг підприємства 43 Висновок 44 Список використаної літератури 46

Висновок

Дана курсова робота складається з трьох розділів: теоретичного, аналітичного і рекомендаційного.

В першому розділі ми висвітлили теоретичні основи розвитку конкурентних переваг організації.

У другому розділі ми ознайомилися з діяльністю ПП «КВІЛТ»: його загальною характеристикою, хто є його покупцями і конкурентами, проаналізували його конкурентні переваги.

Рекомендаційний розділ містить пропозиції щодо вдосконалення конкурентоспроможності ПП «КВІЛТ».

Конкурентні переваги фірми - це той показник, який забезпечує їй перевершення конкурентів на цільовому ринку. Формування конкурентної переваги є основою маркетингової стратегії, яка забезпечує фірмі досягнення рівня зростання й прибутковості вищого, ніж у середньому на ринку.

Сильна сторона фірми перетворюється в конкурентну перевагу, якщо вона відтворює показник, який є дуже важливим для даного ринку (тобто має найвищий ранг).

Конкурентні переваги об'єкта визначається стосовно конкретного ринку, або до конкретної групи споживачів, формованої по відповідних ознаках стратегічної сегментації ринку. Якщо не зазначений ринок, на якому конкурентоспроможний об'єкт, це означає, що даний об'єкт у конкретний час є кращим світовим зразком. В умовах ринкових відносин конкурентоспроможність характеризує ступінь розвитку суспільства. Чим вище конкурентоспроможність країни, тим вище життєвий рівень у цій країні.

Українське законодавство, що регулює економічну конкуренцію, зароджувалося насамперед як антимонопольне законодавство. Його основу становили прийнятий у лютому 1992 р. Закон України „Про обмеження монополізму і недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності” та Закон України „Про Антимонопольний комітет України” від 26 листопада 1993 р. Відповідні норми закріплено в Конституції України (ст.42): „Держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності. Не допускаються зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція. Види і межі монополії визначаються законом”.

Конкурентні переваги показують, у яких областях (у даному випадку в рамках комплексу маркетингу) підприємство досягло більш високих результатів, чим конкуренти. Конкурентні переваги дозволяють правильно виробити стратегію позіціонування товарів і послуг на ринку, вибравши цільові ринкові сегменти і сконцентрувати там фінансові ресурси підприємства.

Поняття конкурентоспроможність має універсальне значення і все більш застосовується не тільки стосовно продукції (послуг) у цілому, а й стосовно окремих фірм і навіть країн.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?