Курсова робота «Факторинг як засіб фінансування підприємств», 2009 рік

З предмету Економіка · додано 10.02.2010 10:22 · від Рома · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Сутність, види та роль факторингу 4 Проведення факторингових операцій в системі АКБ «УКРСОЦБАНК» 14 Проблеми та перспективи розвитку факторингових послуг в Україні 24 Висновки 29 Використана література

Висновок

Підводячи підсумки написаної роботи слід зазначити, що під поняття факторингу розуміють придбання права вимоги на виконання зобов’язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги із взяттям на себе виконання таких вимог і приймання платежів. Також у роботі наведені і розглянуті сутність ті різні види факторингових операцій, які дають можливість потенційним клієнтам обрати найбільш підходящий для них спосіб отримання факторингових послуг

Таким чином, факторингові операції можна визначити як гнучкий інструмент в розрахунково-платіжних відносинах покупців та постачальників, який максимально враховує інтереси сторін і є перспективним напрямом розвитку як для фінансових компаній, що ним займаються, так і для їх клієнтів

Відтак, актуальність обраної теми полягає в тому, що перед постачальником, що надав відстрочку платежу, постає проблема керування комерційним кредитом, тому що він зацікавлений у якнайшвидшому одержанні коштів, оскільки дебіторська заборгованість являє собою відволікання з господарського обороту власних засобів підприємства і її обслуговування сполучене з непрямими втратами.

Проведений у курсовій роботі аналіз факторингових операцій в системі АКБ «Укрсоцбанк» показав, що даний банк намагається створити свою схему розрахунку параметрів факторингових угод, куди включаються критерії відбору клієнтів, порядок формування факторингових комісій, розрахунок лімітів фінансування, методи мінімізації й аналіз факторингових ризиків. На умовному прикладі зроблений розрахунок ефективності факторингового обслуговування для підприємств.

В Україні факторинг почав розвиватись відносно не давно і тому, ми розглянули ряд проблем, які стримують його розвиток. Серед основних з них варто назвати такі: жорсткі умови банків, високий відсоток комісії факторингових компаній, нормативно-законодавчі неузгодженості, слабку підтримку співробітництва з міжнародними факторинговими асоціаціями на державному рівні, проблеми виходу на ринок тощо.

Загальною рисою українського ринку факторингу є його досить велика місткість і незаповненість. Проте за останні роки можна побачити позитивний щорічний приріст портфелю факторингових операцій в Україні, який, наприклад, у 2007р. склав 280 млн. дол. США, що порівняно з попереднім роком становить приріст 180%. Отже, не дивлячись на ряд досить серйозних проблем, ринок факторингових послуг має досить широкі перспективи у нашій країні.

Загалом, можна сказати, що факторинг - дієвий інструмент для стимулювання розвитку економіки, тому розв'язання існуючих проблем буде сприяти підвищенню ефективності фінансових систем країн з перехідною економікою, зокрема, України.

Розробка шляхів для подолання зазначених проблем створить умови для поширення факторингу, що буде сприяти посиленню відповідальності підприємств при взаєморозрахунках, рішенню проблеми поповнення й прискорення оборотності оборотних коштів постачальників, тим самим, запобігаючи неплатежам і забезпечуючи фінансову стійкість підприємств, що сприятливо відіб'ється на всій економіці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?