Реферат «Пам'ять», 2009 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 09.02.2010 20:07 · від Оксана · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Поняття про пам'ять 2. Теорії пам’яті 3. Види пам'яті 4. Процеси і закономірності пам'яті 5. Індивідуальні особливості пам'яті 6. Розвиток пам'яті Висновок Список використаної літератури

Висновок

Пам'ять — це психічний процес, який відображає досвід людини шляхом запам'ятовування, зберігання та наступного відтворення. Вона є необхідною умовою психічного розвитку людини.

Пам'ять індивіда реалізується за рахунок багаторівневих механізмів — психологічного, фізіологічного і хімічного. Для нормального функціонування людської пам'яті необхідні всі три рівні. Людина може усвідомлювати і керувати лише вищим психологічним рівнем, який є визначальним щодо нижчих. Лише на цьому рівні пам'ять стає процесом, опосередкованим мнемічними діями, складовою пізнавальної діяльності.

Залежно від змісту матеріалу пам'ять поділяють на рухову, емоційну, образну і словесно-логічну.

Залежно від характеру мети діяльності розрізняють мимовільну і довільну пам'ять.

Залежно від часу закріплення і зберігання матеріалу пам'ять поділяють на сенсорну, короткочасну і тривалу.

Всі види пам'яті взаємопов'язані як змістом того, що за-пам'ятовується й відтворюється, так і метою діяльності, тривалістю зберігання інформації. Зокрема, словесно-логічна пам’ять є також мимовільною чи довільною; водночас вона обов'язково є короткочасною чи тривалою.

Пам'ять є складною системою процесів, що здійснюють повний цикл перетворень інформації суб'єктом: запам'ятовування, зберігання, відтворення і забування. У структурі цілеспрямованої діяльності людини ці мнемічні процеси виступають як важлива умова її ефективності. Пам'ять слушно вважають основою навчання, і його продуктивність пов'язують з повнотою засвоєння знань, тривалістю їх зберігання у часі, готовністю до адекватного використання в різних ситуаціях пізнавальної і практичної діяльності.

Коментар модератора

28 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?