Курсова робота «Дослідження конкурентоспроможності підприємства (ТОВ «Леруа Мерлен Україна)», 2009 рік

З предмету Маркетинг · додано 09.02.2010 14:58 · від Вікторія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Фактори, що визначають конкуренцію на ринку будівельних матеріалів 6 2. Методи оцінки конкурентоспроможності підприємства 12 3. Дослідження ринку будівельних матеріалів м.Києва 19 4. Оцінка конкурентоспроможності ТОВ «Леруа Мерлен Україна» 25 5. Обґрунтування плану підвищення конкурентоспроможності ТОВ «Леруа Мерлен Україна 43 Висновки та пропозиції 52 Список використаних джерел 54 Додатки

Висновок

Розглянувши теоретичні та практичні аспекти оцінки конкурентоспроможності підприємства ТОВ «Леруа Мерлен Україна», можна зробити деякі висновки та надати пропозиції щодо підвищення її рівня в умовах ринкових відносин.

Ринок будівельних матеріалів є дуже чутливим до тенденцій, які відбуваються на ринку будівництва. Основними впливовими факторами ринку будівельних матеріалів на макрорівні виступають:

• зростання будівельних робіт в реальному секторі економіки

• зростання попиту на житлову та офісну нерухомість, в регіональних центрах України.

Існують різні методи та способи оцінки та вимірювання конкурентоспроможності підприємства. Основні з них:бальна оцінка, матричні методи, графічні, динамічний метод, метод зведення до спів кількісної бази та метод рангів.

Будівельний ринок України характеризується високим ступенем прибутковості і, відповідно, динамікою розвитку.

До 2008 року виробництво будматеріалів в Україні зростало на 20-60% щорічно, у 2009 році, за даними Держкомстату України, такі темпи росту значно сповільняться.

У січні 2009р. підприємствами України виконано будівельних робіт на суму 1,7 млрд.грн., що у порівнянних цінах становить 42,4% до обсягів будівництва у відповідному місяці попереднього року.

Отже, український ринок будівельних матеріалів протягом 2009 року продовжуватиме розвиватися за рахунок збільшення обсягів будівельних робіт, індексу цін на будівельно-монтажні роботи, а також завдяки зростанню обсягів іпотечного кредитування.

Щодо оцінки конкурентоспроможності ТОВ "Леруа мерлен Україна", виявлено певне відставання від основних конкурентів на ринку за показниками фінансової стійкості, платоспроможності та рентабельності, які являються одними із основних, що характеризують в кінцевому результаті конкурентоспроможність підприємства на ринку та його фінансовий потенціал.

Важливим етапом на шляху комплексної оцінки конкурентоспроможності є застосування методів, за допомогою яких можемо багаторівнево та глобально оцінити підприємство, його слабкі та сильні сторони. За допомогою SWOT-аналізу зорієнтовуємося та концентруємо увагу на чотирьох аспектах: можливостях, загрозах, вразливих та сильних сторонах підприємства. Щодо сильних сторін, то «Леруа Мерлен» входить в список найбільших на планеті мереж гіпермаркетів товарів для ремонту, облаштування та будівництва будинків та дач. Підприємство має великий досвід роботи на зарубіжних ринках та професійно вибудовує свою стратегію розвитку на ринку України. Слабкими сторонами є недостатня популярність на теренах України, низька впізнаваність бренду, доводиться орендувати приміщення, тяжко співпрацювати із постачальниками конкурентів, корупція з боку чиновництва, що підтримує українських конкурентів. Загрозами для підприємства являються нестабільність українського законодавства, необхідність понижувати ціни вслід за конкурентами (хоча підприємство тільки освоює ринок). Можливості – підтримка зарубіжних інвесторів та материнської компанії.

Планування – останній етап дослідження конкурентоспроможності - дало можливість кількісно і якісно визначитись із тенденціями розвитку ТОВ «Леруа мерлен Україна» на конкурентному ринку, детально прослідкувати майбутні зміни (за інших рівних умов) за допомогою різних методів планування.

У зв'язку з цим можемо запропонувати низку заходів щодо підвищення рівня конкурентоспроможності:

підвищення частки власних коштів в структурі капіталу підприємства;

збільшити обсяг реалізації до розрахованого рівня беззбитковості (на початкових етапах з подальшим підвищенням);

скоротити частку позикових коштів відносно власних;

збільшити обсяг рентабельних активів, за рахунок яких можна покрити короткострокові зобов'язання;

після досягнення точки беззбитковості реалізації досягти планових обсягів прибутку, тим самим підвищити показники рентабельності.

для кожного виду послуг на підприємстві доцільно визначити приблизний етап життєвого циклу з метою формування ефективної цінової та асортиментної політики, які тісно пов'язані з рівнем конкурентоспроможності і впливають на основні результативні показники підприємства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?