Курсова робота «Статистичний аналіз продуктивності корів та валового виробництва молока»

З предмету Статистика · додано 09.02.2010 00:12 · від ю · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 1. Огляд літератури 6 2. Статистичний аналіз продуктивності корів та валового виробництва молока 10 2.1. Аналіз рівня факторів продуктивності корів методом аналітичного групування 10 2.2. Кореляційний аналіз 23 2.3. Аналіз динаміки показників продуктивності корів 28 2.4. Індексний аналіз 39 3. Прогнозування продуктивності корів та валового виробництва молока 46 Висновки і пропозиції 49 Список використаних джерел 51 Додатки 52

Висновок

Сільське господарство — галузь матеріального виробництва, що займається вирощуванням сільськогосподарських культур та розведенням сільськогосподарських тварин для забезпечення населення продуктами харчування, а промисловості — сировиною. Воно включає дві взаємопов'язані великі галузі — рослинництво і тваринництво.

Тваринництво - це сукупність споріднених галузей сільського господарства, що займаються розведенням сільськогосподарських тварин, тобто свійських тварин для виробництва цінних продуктів харчування і сировини для багатьох галузей переробної промисловості.

Для характеристики рівня виробництва продукції тваринництва статистика використовує абсолютні показники обсягу, а також відносні показники продуктивності тварин (вихід продукції з розрахунку на одну голову худоби і птиці) та виходу продукції з розрахунку на одиницю земельної площі.

Під продуктивністю тварин розуміють вихід продукції на одну голову тварин за певний проміжок часу (день, місяць, рік).

Валовий надій коров’ячого молока — це все фактично надоєне молоко від усіх корів молочного і м’ясного стада, ялових корів, корів на відгодівлі та нагулі, розтелених телиць, які належать господарству.

Під час виконання даної курсової роботи, ми провели статистичний аналіз продуктивності корів та валового виробництва молока, використовуючи різні методи статистики. Можна підвести наступні висновки:

• Провівши аналітичне групування, ми побачили, що на результативну ознаку – середньорічний надій молока на 1 голову – найбільший вплив спричиняють затрати кормів на 1 голову, а між середньорічним надоєм молока та затратами кормів на 1 ц молока, прямими затратами праці на 1 голову зв’язку не виявлено.

• Провівши кореляційний аналіз ми встановили, що між середньорічним надоєм молока на 1 голову та затратами кормів на 1 голову існує пряма залежність і зв'язок між ознаками є слабким, на що вказує коефіцієнт кореляції (0,37).

• Також було встановлено, що затрати кормів на 1 голову впливають на середньорічний надій молока на 14%. При збільшенні затрат кормів на 1 голову на 1 ц к. од. середньорічний надій молока збільшується на 272,21 кг.

• Провівши аналіз досліджуваних показників на абсолютне збільшення (зменшення) ми встановили, що валове виробництва молока у звітному періоді по відношенню до базисного збільшилось на 5989 ц, що пов’язано зі зміною у складі поголів’я (2009,28 ц) і зі зміною середньої продуктивності корів (3979,72 ц).

• Обчислені індекси показують, що у звітному періоді порівняно з базисним валове виробництво молока зросло на 19 %. Ці зміни пов’язані зі збільшенням чисельності поголів’я у звітному на 6 % і зі зміною середньої продуктивності корів, яка зросла у звітному періоді на 12 %.

• Провівши вирівнювання ряду динаміки, ми прослідкували тенденцію до спаду валового виробництва молока протягом 1997 – 2007 років. Також ми переконались за допомогою методу прогнозування, що така тенденція збережеться принаймні наступні три роки.

Провівши статистичний аналіз, ми простежили, що між середньорічним надоєм молока на 1 голову та затратами кормів на 1 голову існує пряма залежність. Тобто збільшивши затрати кормів на 1 голову ми можемо дещо підвищити продуктивність корів. Тому для покращення використання кормів, необхідне перш за все зміцнення кормової бази, використання кращої техніки з метою одержання високих врожаїв кормових культур. Це дасть змогу забезпечувати тваринницьку галузь високоякісними кормами і таким чином підвищувати продуктивність корів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?