Курсова робота «Економічне зростання в моделі Харрода-Домара», 2004 рік

З предмету Макроекономіка · додано 07.02.2010 16:49 · від Зуб Татьяна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Перелік умовних позначень, одиниць, скорочень і термінів 4 Вступ 5 1. Економічний ріст і зміни в структурі економіки й суспільних інститутах 9 2. Фактори і типи економічного росту 12 3. Неокейнсіанські моделі росту економіки е. Домара і р. Харрода 17 3.1. Модель економічного росту Е. Домара. 19 3.2. Модель економічного росту Р. Харрода. 24 3.3. Темп росту в числових показниках 33 Висновки 37 Перелік посилань 39

Висновок

Модель ХарродаДомара допомагає усвідомити умови стійкого економічного росту, обґрунтувати міри короткострокового антициклічного регулювання і тривалого стимулювання темпів росту. Привернемо увагу на висновки, до яких прийшли неокейнсіанці.[12]

1. Сучасна товарногрошова західна економіка хитлива в силу особливостей свого господарського механізму. Економічний цикл із його фазами – це не «відхилення» від тренда, він належить самій природі економіки, що розвивається, («балансування на лезі ножа»).

2. Модель ХарродаДомара показує, що існує небезпека не тільки спаду (проти чого і спрямовані рекомендації Кейнса), але і надмірного інвестиційного бума, що підсилює нестабільність економіки, що розгойдує її в зворотному напрямку.

3. Система державного регулювання покликана вирішувати дві взаємозалежні проблеми: забезпечити умови і стимули для постійного економічного росту; запобігти можливості масового безробіття і спаду виробництва. Звідси випливають і рецепти проведення взаємозалежної політики. З одного боку, політики «вирівнювання» промислового циклу (антициклічної політики), з іншого боку – політики стимулювання стійкого економічного росту.

Харрод висунув і конкретні рекомендації, наприклад, створити «буферний запас» сировини, матеріалів, продовольства для згладжування коливань цін. Товари з такого запасу реалізуються, коли ціни ростуть; закупівлі в запас виробляються, коли ціни падають.

4. Економічний ріст припускає не просто підтримку поточного рівня приватних і державних інвестицій, а їхнє систематичне нарощування, збільшення. Приріст інвестицій розглядаються неокейнсіанцями як спонукальні поштовхи («нових імпульсів») до росту.[12]

Розглянута модель послужила основою для наступних робіт в області економічної динаміки; вона з'явилася свого роду відправним пунктом для розробки нових, більш складних і деталізованих моделей.

Природно, однофакторна модель ХарродаДомара – це інструмент теоретичного аналізу, а не обґрунтування конкретних рецептів і напрямків економічної політики.

При рішенні конкретних питань варто повніше враховувати безліч перемінних: технічні умови, рівень кваліфікації робочої сили, пріоритети росту, напрямку інвестицій. Одна справа, якщо упор робиться на пріоритетний ріст важкої і видобувної промисловості, і зовсім інше, якщо, насамперед, забезпечується розвиток обробних галузей, інфраструктури, сільського господарства.

Фактично стандартні статистичні виміри коефіцієнта капіталоємкості цілком засновані на оцінках накопиченого капіталу. Однак настільки ж важливим, якщо в дійсності не ще більш важливим, є нагромадження людського капіталу – знань, навичок і кваліфікації усіх видів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?