Курсова робота «Грошовий оборот в Україні та перспективи його розвитку», 2009 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 04.02.2010 23:01 · від wp1488 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Сутність грошового обороту та основні показники, що його характеризують 7 2. Державне регулювання грошового обороту в Україні 19 3. Аналіз стану та перспектив розвитку грошового обороту в Україні. 30 Висновки. 38 Список використаних джерел 40

Висновок

В ринковій економіці суспільне виробництво має товарну форму, що зумовлює двоякий вираз руху валового сукупного продукту  натурально-речовий та грошовий. В процесі відтворення рух вартості в цих двох виразах проявляється як два самостійних процеси  як рух продуктів і як рух грошей чи грошових доходів. Проте вони нерозривно пов’язані, у них спільна субстанція  вартість сукупного продукту. Гроші базуються на цій вартості, вона визначає реальну цінність маси грошей, що знаходиться в обороті, незалежно від її номінальної величини. Разом з тим рух грошей обслуговує переміщення цієї вартості в процесі відтворення, окремі грошові операції суб’єктів економічних відносин спричинюють відповідне переміщення між ними реальної вартості, тобто мають реальний економічний зміст.

Процес суспільного відтворення відбувається безперервно, тому безперервним є і рух грошей, що його обслуговує. Взятий сам по собі цей процес безперервного руху грошей між суб’єктами економічних відносин у суспільному відтворенні являє собою грошовий оборот.

Грошовий оборот  явище макроекономічного порядку. Він обслуговує кругооборот усього сукупного капіталу суспільства на всіх стадіях суспільного відтворення: у виробництві, розподілі, обміні і споживанні. Тому нерідко його називають сукупним грошовим оборотом.

Державне регулювання і грошового обороту – одна з найважливіших і самих складних задач держави. Добре продумана і правильно організована політика в області фінансів – найважливіший фактор успішного розвитку економіки будь-якої країни. Однієї з найголовніших причин нинішньої кризи в нашій країні – непродумана політика держави в області фінансів.

Відповідно до Закону України "Про Національний банк України", функції вироблення й реалізації грошово-кредитної політики покладено на Національний банк України, який формулює загальні засади, визначає методи і конкретні інструменти її реалізації, розробляє відповідні нормативні та інструктивні документи, а також здійснює контроль за виконанням цих інструкцій уповноваженими банками.

Рада Національного банку України (НБУ) підвищила прогноз приросту грошової маси у 2008 році з 30-35% до 35-40%.

Монетарна база в Україні в червні 2008 року збільшилася на 5,7% (з початку року - на 8,7%) - до 154,2 млрд. грн., а грошова маса - на 4,7% (з початку року - на 13,6%) - до 450 млрд. грн.

В рамках боротьби з інфляцією Нацбанк цього року проводить значно твердішу за останні роки монетарну політику. Тепер НБУ зазнає критики з боку виробників за різке подорожчання кредитних ресурсів в умовах зниження внутрішньої ліквідності й обмеження доступу до зовнішніх кредитів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення