Курсова робота «Поняття та джерела авторського права», 2007 рік

З предмету Право · додано 05.02.2010 19:13 · від серж · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3-5 Розділ І. Поняття авторського права 6-8 Розділ ІІ. Принципи авторського права 9-10 Розділ ІІІ. Суб'єктивне авторське право, його зміст і межі 11 3.1. Особисті немайнові права автора 12-15 3.2. Майнове право автора 16-21 Розділ ІV. Об'єкти авторського права 22-24 Розділ V. Суб'єкти авторського права 25-29 Розділ VІ. Джерела авторського права 30-31 Висновок 32-34 Список використаної літератури 35

Висновок

Останнім часом навколо законодавства України про авторське право виникло більше суперечок, ніж за всі попередні роки, починаючи з 1993 р., коли було прийнято Закон України “Про авторські і суміжні права”.

Це пояснюється тим, що Україна весь час рухається до цивілізованого ринку інтелектуальної власності, про що свідчать наявні позитивні результати.

Згідно зі статті 54 Конституції України кожний громадянин має право на результати своєї інтелектуальної творчої діяльності, ніхто не може використовувати або поширювати її без його згоди.

Сьогодні дуже важливим є створення ефективної системи захисту інтелектуальної власності, й виходячи з цього та зважаючи на особливу актуальність питань захисту об’єктів інтелектуальної власності, Міністерство внутрішніх справ України на системній основі здійснює заходи з виявлення і знешкодження джерел нелегального ввезення, виготовлення та розповсюдження контрафактної продукції в Україні.

Так, протягом 2000 р. і січня поточного року здійснюються цільові оперативно-пошукові заходи “Інтелект”, метою яких є перевірка виконання суб’єктами підприємницької діяльності указів Президента України та постанов Уряду, що регулюють порядок підприємницької діяльності, пов’язаної з імпортом, експортом, оптовою та роздрібною торгівлею примірниками аудіовізуальних творів і фонограм.

Урядовим органом державного управління, завданням якого є охорона об’єктів інтелектуальної власності, став Держдепартамент інтелектуальної власності (у минулому — ДААСП).

Для ефективної боротьби з піратським виготовленням і розповсюдженням аудіо- і відеопродукції було створено Єдиний реєстр отримувачів контрольних марок.

Існують позитивні зміни і в новому Кримінальному кодексі України, де ст. 176 —“Порушення авторського права і суміжних прав” — передбачено відповідальність.

Як бачимо, законодавець включив до статті також захист суміжних прав, чого не було в колишньому КК України. У статті передбачено такі кваліфікуючі ознаки: завдання матеріальної шкоди у великому розмірі, вчинення злочину службовою особою з використанням службового становища щодо підлеглої особи. Всі ці зміни мають позитивно вплинути на процедуру захисту авторських і суміжних прав і надати змогу особам, які мають авторські і суміжні права, їх практично реалізовувати.

Попри законодавчі зусилля Верховної Ради та законодавчої ініціативи Президента України, у нормативно-правовому забезпеченні захисту авторських і суміжних прав ще існує ряд невирішених проблем. Узагальнюючи все сказане, слід зауважити, що Україна вже має позитивні результати у сфері охорони авторських прав і намагається вирішувати проблеми та завдання стосовно безупинного руху до світового економічного простору.

Очевидно те, що значення і роль об’єктів авторського права для соціально-економічного прогресу суспільства важко переоцінити, швидше навпаки. Там де належним чином сприяють інтелектульній діяльності, досягається високий рівень добробуту народу. Світовий досвід свідчить: прогресу досягають там, де цінують інтелектуальну діяльність і вміло використовують її здобутки.

Проблема полягає також і в тому, що мало одержати бажані результати творчої діяльності, їх ще треба раціонально використати, а це не лекше ніж їх створити.

Наша країна має досить потужний інтелектуальний потенціал, на її рахунку багато досягнень світового рівня, але здебільшого ці досягнення не були раціонально спрямовані на користь нашого народу.

А отже, основне завдання авторського права — це примноження культурної спадщини суспільства. Єдиним засобом досягнення цієї мети є надання автору виняткових прав дозволяти і тим самим контролювати використання своїх творів іншими особами, отримуючи з цього матеріальну вигоду. Отак, на відміну від права власності на матеріальний об'єкт, що має фактично необмежений або абсолютний характер, право власності на матеріальні об'єкти, якими є твори науки, літератури і мистецтва, зазнає певних обмежень, що стосуються обсягу правомочностей та їх існування у часі. Такий підхід до права власності на нематеріальні об'єкти дає змогу встановити в законодавчому порядку справедливий баланс між індивідуальними інтересами авторів, зацікавлених у отриманні матеріальної вигоди у разі використання їх творів, і суспільства загалом, зацікавленого у вільному доступі до створених творів.

В основному завдяки творчості авторів, створюється і розвивається видавнича справа, кінематограф, виробництво аудіовізуальної продукції, радіомовлення і телебачення, чия діяльність ґрунтується передусім на використанні творів, що охороняються, з метою доведення до споживача, з отриманням при цьому матеріальної вигоди.

Суспільне визнання достоїнств творів і матеріальна забезпеченість авторів як результат використання їх творів суспільством стимулюють творчий процес, дають можливість авторам повністю присвятити себе плідній роботі. Найважливішою умовою для успіху в цьому є ефективне застосування законодавства про охорону авторського права розробленого з урахування соціальних та економічних реалій країни.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?