Курсова робота «Цивільні правовідносини: поняття, зміст і види», 2006 рік

З предмету Право · додано 05.02.2010 19:12 · від серж · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3-5 Розділ 1. Поняття цивільного правовідношення 6-15 1.1. Цивільні правовідносини, визначення у теорії Цивільного права 6-9 1.2. Елементи цивільних правовідносин 9-13 1.3. Зміст цивільних правовідносин 13-15 Розділ 2. Підстави виникнення цивільних правовідносин 16-35 2.1. Юридичні факти 17-18 2.2. Види цивільних правовідносин 18-20 2.3. Учасники цивільних правовідносин 20-35 Висновки 36-37 Використана література 38

Висновок

Цивільне право, як і будь-яка галузь права, впливає на волю людей, належним чином спрямовує їх поведінку. Держава видає правові норми і таким чином надає правової форми відносинам, що існують в суспільстві (майнові, особисті немайнові, сімейні, спадкові тощо).

Кожна галузь права регулює відносини у своїй області, по особливому впливає на них своїми нормами, здійснює властиві їй функції. Єдність права припускає чітке визначення місця кожної галузі в системі, зміст і межі дії.

Отже,цивільні правовідносини – це врегульовані нормами цивільного права майнові відносини, відносини, пов”язані із інтелектуальною власністю та особисті немайнові відносини, учасники яких є носіями цивільних прав та обов”язків.

Наприклад, укладаючи договір купівлі-продажу, продавець і покупець водночас виступають і учасниками відносин, які регулюються нормами цивільного права. Так, відповідні статті ЦК покладають на продавця обов”язок передати товар, а на покупця – оплатити його.

Як і будь-які правовідносини, цивільні правовідносини мають свою структуру. В ньому традиційно розрізняють такі елементи: 1) суб”єкт; 2) об”єкт; 3) зміст, тобто суб”єктивні права і обов”язки.

Суб”єктом права називається носій прав і обов”язків. Такими суб”єктами можуть бути фізичні та юридичні особи, а також держава Україна, автоматична Республіка Крим, територіальні громади, іноземні держави та інші суб”єкти публічного права.

Правові відносини між фізичними особами виникають здебільшого з приводу матеріальних, духовних та інших потреб. З урахуванням зазначеного, об”єктами цивільно-правових відносин можуть бути: речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, майнові права, результати робіт, послуги, результати інтелектуальної діяльності, інформація, а також інші матеріальні і нематеріальні блага.

Змістом цивільних правовідносин є цивільні суб”єктивні права й обов”язки суб”єктів таких відносин. Суб”єктивне цивільне право – це право, що належить конкретній особі. В цілому під суб”єктивним правом розуміють встановлену законом міру дозволеної поведінки правомочної особи. Суб”єктивне цивільне право може бути реалізоване як особисто, так і через інших осіб – представників. Представництво, тобто такі відносини, за яких угоду укладено представником від імені іншої особи, яку він репрезентує, створює для останньої відповідні права та обов”язки. Воно виникає, наприклад, з огляду на відсутність юридичної здатності чи фізичної можливості в особи, яку репрезентують, вчиняти юридичні дії. Воно буває обов”язковим і добровільним (договірним).

Суб”єктивний цивільний обов”язок – це встановлена законом міра належної поведінки зобов”язаної особи. Цивільний обов”язок має виконуватися в межах, встановлених договором або актами цивільного законодавства, забезпечуватися відповідними засобами заохочення та застосування санкцій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?