Реферат «Європейська система центральних банків», 2006 рік

З предмету Банківська справа · додано 31.01.2010 15:39 · від Евгения · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Організаційна структура європейської системи центральних банків. 2. Формування і використання статутного капіталу і резервів Європейського центрального банку. Висновок Список використаної літератури

Висновок

Першого червня 1998-го року заснували Європейський центральний банк, що знаходиться зараз у так званій «євро-башті» у Франкфурті-на-Майні. Сьогодні євро довіряють близько 320 мільйонів людей. У п'ятнадцяти країнах спільна європейська валюта є офіційним платіжним засобом. Ще шість невеликих країн перейшли на розрахунки в євро так би мовити «тишком-нишком».

Нині вже ніхто не сумнівається в успіху ідеї спільної європейської валюти. Розпочалося все на початку 70-х. І необхідність діяти була викликана зовнішніми факторами. «Ми не могли протидіяти дедалі потужнішому економічному тиску з боку Сполучених Штатів», - згадує колишній канцлер Німеччини Гельмут Шмідт. 1972-го року він обіймав посаду міністра фінансів. Тоді країни Європейського співтовариства домовилися про створення так званої «валютної змії»: уряди зобов'язувалися тримати коливання курсів національних валют між собою і відносно долара в межах визначеного коридору. Мета – полегшити товарний і грошовий обмін між країнами Європейського співтовариства. Розрахунки відбувалися в штучній валюті ECU.

Гельмут Шмідт згадує: «Тоді ще ніхто не міг сказати, що саме в майбутньому представлятиме собою спільна валюта, чи це буде якась паралельна до національних валют грошова одиниця. Ідею спільної валюти підхопив і почав розвивати далі Жак Делор». На посаді президента Комісії ЄС він якраз і підготував підґрунтя для створення європейського економічного і валютного союзу. 1998-го року заснували Європейський центральний банк.

До речі, за своєю структурою ЄЦБ нагадує Федеральний банк Німеччини. Це означає, що його єдиною метою залишається збереження стабільності валюти, і відзначається він своєю абсолютною незалежністю. Ніхто не може втручатися в рішення Євробанку, навіть якщо з Рима або Парижа інколи надходять вимоги про послаблення фінансової політики задля пожвавлення кон'юнктури. Екс-президент Європейського центрального банку Вім Дуйзенберґ: «Нам потрібно, і це потрібно кожному центробанку, завоювати довіру населення і підтримувати цю довіру».

Коментар модератора

Відсутні посилання на використані літературні джерела у тексті роботи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?