Курсова робота «Україна у всесвітньому господарстві та її зовнішньоекономічні пріоритети», 2006 рік

З предмету Макроекономіка · додано 31.01.2010 13:03 · від Вікторія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Сутність всесвітнього господарства та його структура 5 2. Україна у системі міжнародних економічних відносин 16 3. Зовнішньоекономічні пріоритети 28 4. Шляхи розширення зовнішньоекономічного співробітництва 36 Висновки 43 Список літератури 45 Додатки

Висновок

Нинішня ситуація характеризується глобальною трансформацією усіх країн світу до нового якісного стану, нового типу цивілізації третього тисячоліття. Україна широким фронтом виходить на світовий соціально- економічний простір. Таким чином, самостійність України зовсім не означає її самоізоляції на міжнародній арені. Сучасні тенденції світового розвитку ставлять перед Україною нові проблеми та потребують від неї активної участі в їх рішенні.

Науково-технічний прогрес зумовлює зростання можливостей людини. Він докорінно змінив роль засобів інформації та комунікації, стан ресурсів планети, інтенсифікував світові господарські зв’язки. Крім того, багато проблем, таких як економічні, продовольчі, енергетичні, екологічні, інформаційні, демографічні, що недавно були національними і регіональними, перетворилися на глобальні. Новітні засоби зв’язку, швидке поширення інформації, сучасний транспорт, спрощення міжнародного співробітництва на основі розвитку світового господарства і створення системи загальної безпеки.

Сучасний світ прагне мирного розвитку, припинення гонки озброєнь, усунення зростаючої екологічної загрози, розв’язання проблем на головних напрямках світових економічних зв’язків.

Суспільний прогрес потребує налагодження конструктивної, творчої взаємодії держав і народів у масштабах усієї планети і створення для цього необхідні передумови. Забезпечення миру і соціального прогресу як загальнолюдського інтересу стає домінантою сучасної епохи. Загальнолюдські інтереси завжди існували, але в умовах посилення загрози ядерного взаємознищення та екологічного самознищення вони набули пріоритетного значення.

Україна як молода суверенна держава не має достатнього досвіду налагодження економічних зв’язків з країнами світу. Це пояснюється передусім тим, що вона не могла набути такого досвіду у складі СРСР, їй поки що бракує також достатньої кількості органів, кадрів, які могли б проводити самостійну науково обґрунтовану зовнішньоекономічну політику.

Світові економічні зв’язки необхідні Україні, щоб подолати економічну кризу, для стабільного і швидкого розвитку продуктивних сил і зростання на цій основі життєвого рівня населення.

Міжнародні господарські зв’язки для нашої країни є одним із ключових факторів розвитку. Економіка України поступово утверджується як самостійний організм, здатний до саморегулювання та виживання в міжнародній конкурентній боротьбі, тому актуальним постає питання поліпшення керівництва сферою ЗЕД у регіонах.

Правильне визначення у зовнішньоторговельній діяльності України регіональних пріоритетів є підґрунтям для подальшого збільшення обсягів зовнішньої торгівлі та удосконалення її структури.

Шляхи розширення міжнародного співробітництва насамперед визначаються напрямами стратегічної зовнішньоекономічної політики, інтеграцією у Світову організацію торгівлі та ЄС.

Отже, Україна має потужний потенціал, щоб піти далі міжнародно-правових декларацій і створити справді ефективний і взаємовигідний механізм економічної співпраці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?