Курсова робота «Юридична служба», 2008 рік

З предмету Право · додано 28.01.2010 22:24 · від серж · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1. Загальні положення правової роботи і юридичного обслуговування 1.1. Поняття і зміст організації правової роботи 4 1.2. Поняття юридичної служби і її організаційні форми 6 1.3. Роль юридичної служби в сприянні забезпеченню та виконанню правової роботи 7 1.4. Кваліфікаційні вимоги до працівників юридичної служби 8 1.5. Функції юридичної служби 9 Розділ 2. Робота юридичної служби з правовими актами 2.1. Мета, зміст і організація роботи юридичної служби з правовими (локальними) актами 12 2.2. Порядок складання проекту правового (локального) акта і його видання 13 Розділ 3. Участь юридичної служби в організації роботи по укладанню і виконанню договорів 15 Розділ 4. Участь юридичної служби в організації позовної роботи 21 Висновки 27 Використана література 28

Висновок

Отже, опрацювавши тему моєї курсової роботи на тему: „Юридична служба на підприємстві” та дослідивши всю зібрану інформацію по цьому питанню були зроблені наступні висновки.

З врахуванням сьогоднішніх ринкових відносин велике значення з боку відповідних органів має організація належного юридичного обслуговування підприємств, установ, організацій різних форм власності і господарювання.

Належна організація юридичного обслуговування в кожному суб'єкті господарювання сприяє своєчасному правовому захисту не лише статутних, майнових, виробничо-господарських, фінансових, земельних, трудових, а й інших прав і інтересів кожного суб'єкта господарювання.

Організація правової роботи в суб'єктах господарювання має дві основні мети: забезпечення законності та забезпечення дотримання дисципліни в господарських відносинах з метою підвищення ефективності виробництва і діяльності суб'єкта господарювання. Досягнення цього вимагає від спеціалістів юридичної служби належного виконання складних і багатогранних правових завдань.

Найважливіші з них визначені. Ось їх неповний перелік:

1) зміцнення законності в діяльності господарських суб'єктів;

2) використання правових засобів для зміцнення фінансово-економічних показників, боротьби з безгосподарністю, поліпшення економічних та фінансових результатів роботи;

3) сприяння забезпеченню правовими засобами збереження власності, виконання зобов'язань за договорами;

4) захист прав та законних інтересів підприємств, незалежно від форм власності і господарювання;

5) пропаганда національного законодавства.

Наведені завдання є загальними для всіх юридичних служб, незалежно від форм власності підприємства.

Отже, юридична служба — це особлива служба, особливий підрозділ у складі підприємства, яка здійснює керівництво правовою роботою та забезпечує юридичне обслуговування.

Юридична служба — це самостійний підрозділ, який створюється в суб'єкті господарювання, незалежно від того, хто виконує ці функції: одна особа — юрисконсульт чи юридичне управління або сектор, відділ, група, бюро чи інший підрозділ, який складається з колективу спеціалістів-юристів.

Юридична служба на підприємстві відіграє велику роль у сприянні укладанню та виконанню договорів. Вони зобов'язані брати участь у складанні договорів протоколів розбіжностей, організовувати та вести претензійну і позовну роботу, готувати матеріали до подання їх у суди, також з цих питань виступати в судах, у тому числі з переддоговірних спорів і спорів про виконання господарських та інших договорів.

На мою думку, розвитку юридичних служб та створенню їх в суб'єктах господарювання сприяло б прийняття єдиного законодавчого акта „Про юридичну службу на підприємстві. У зв'язку з цим необхідно було б внести відповідні зміни та доповнення до чинного законодавства України про забезпечення постійного юридичного обслуговування або правової допомоги. Оскільки чинний підзаконний акт Кабінету Міністрів України „Загальне положення про юридичну службу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, державного підприємства, установи, організації” від 27 серпня 1995 р. № 690 стосується лише суб'єктів господарювання державної форми власності, то можна зробити висновок про те, що законодавче регулювання створення та діяльності юридичних служб у суб'єктах господарювання недержавної форми власності відсутнє.

Але ці норми можуть бути використані за аналогією кожним суб'єктом господарювання при прийнятті локальних актів про юридичну службу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?