Реферат «Фінансові послуги недержавних пенсійних фондів», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 28.01.2010 10:42 · від Юлія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Недержавне пенсійне забезпечення - новий етап розвитку пенсійної системи. 2. Переваги участі у НПФ. Послуги недержавних пенсійних фондів на прикладі фонду «Соціальний стандарт». 3. Проблеми та перспективи розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення. Висновок. Список використаної літератури.

Висновок

Підсумовуючи все вище зазначене, відмітимо, що одним із найважливіших здобутків України протягом останніх кількох років є реформування пенсійної системи з метою підвищення рівня соціального захисту населення. Необхідність структурного реформування системи пенсійного забезпечення населення країни є очевидною, виходячи з таких соціально-економічних факторів, як: зростання демографічного навантаження; неспроможність традиційної солідарної системи, що базується на принципі перерозподілу, забезпечити необхідні фінансові ресурси для виплати гідних розмірів пенсій; соціальна несправедливість існуючої системи; низький коефіцієнт заміщення, тобто співвідношення розміру пенсії із заробітною платою.

У сфері пенсійного забезпечення зміни проявилися в запровадженні приватного (недержавного) пенсійного забезпечення, яке функціонує в багатьох державах світу. У свою чергу, це спричинило появу якісно нових суб’єктів права — недержавних пенсійних фондів, яким властивий особливий цивільно-правовий статус, що пояснюється специфікою виду їхньої діяльності.

Реально недержавні пенсійні фонди (третій рівень) почали діяти з 2005 року. Сьогодні створено повну інфраструктуру діяльності НПФ. Збільшуються активи НПФ: на кінець 2007 року – 281 млн.грн., на кінець третього кварталу 2008 року – 580 млн.грн. Зростає кількість громадян-учасників НПФ.

На сьогодні поки що недостатньо розроблена наукова концепція й теоретична модель НПФ. Законодавство України, яке регулює діяльність НПФ та інших суб’єктів недержавного пенсійного забезпечення, потребує доопрацювання і вдосконалення. Не є винятком у цьому контексті й Цивільний кодекс України, який подекуди не враховує особливості або недостатнім чином регулює відносини за участю фінансових установ, якими є НПФ.

Без розвитку складових – обов’язкової накопичувальної та добровільної, приватної систем, які сформовані в реальних фондах( у яких кошти накопичуються) – держава не зможе забезпечити гарантій достойної пенсії своїм громадянам та позбутися ризиків, які вона має.

Коментар модератора

Відсутні посилання на використані літературні джерела по тексту роботи. 18 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?