Реферат «Характеристика та види нетрадиційних банківських операцій», 2009 рік

З предмету Банківська справа · додано 26.01.2010 12:37 · від mma2008 · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Характеристика та види нетрадиційних банківських операцій 3 2. Лізингові операції 7 3. Дослідження ринку лізингу України за 2008 рік 22 4. Висновок 32 Список використаної літератури 34

Висновок

В умовах інвестиційної кризи, що в Україні прийняла майже чи не найбільш гострі форми серед країн Східної Європи, цілком закономірний той всебічний інтерес, що виявляється до специфічної форми економіко-правових відносин, що отримала збірне найменування "лізингу".

Являючись продуктом розвитку в умовах постіндустріального суспільства, з характерними для нього високорозвиненими відносинами ринкової економіки, традиційних форм позики і оренди, фінансовий лізинг став однією з найбільш перспективних форм діалектичого вирішення протиріч відношення власності і інвестиційного нагромадження.

Такий альтернативний засіб інвестування як одержання і використання іноземних кредитів має ряд негативних факторів, значна частина коштів спрямовується на покриття поточних витрат, дефіциту державного бюджету, а не на інвестування виробництва і його технологічне відновлення. До того ж іноземні кредити збільшують зовнішній борг і на його обслуговування витрачаються значні валютні кошти.

Враховуючи ситуацію з іноземними кредитами і інвестиціями, а також ситуацію, що склалася на вітчизняному ринку довгострокових кредитів (по них дуже високі проценти і їх практично ніхто не надає), саме лізинг може стати єдиною формою довгострокового кредитування в Україні в найближчий час.

На даний момент в Україні розглядається проблема розвитку лізингу, тому що це давно розповсюджений на Заході фінансовий інструмент, сприятливий мобілізації коштів для інвестицій, а також він забезпечує гарантоване використання інвестиційних ресурсів з метою реконструкції і розвитку виробництва. Динаміка зростання лізингу і в світі, і в Україні надзвичайно висока, і на сьогодні загальносвітовий обсяг цього бізнесу перевищує 700 млрд.дол.США. Причина такої популярності - лізинг є оптимальни джерелом фінансування для малого та середнього бізнесу. А також, в умовах кризи у нього більше шансів відновити операції з фінансування основних фондів. Але можливості лізингу в Україні можуть бути реалізовані лише за умови створення для нього рівних умов на ринку.

Прийнято до уваги, що в Європі частка інвестицій, фінансованих лізингом сягає 40%, в пострадянських країнах-близько 30%, тоді як в Україні вона становить лише 3%. Поширеність лізингу у світі пояснюється тим, що цей інструмент забезпечує прихід капіталу, створення робочих місць, впровадження інновацій. Як наслідок - зростає ВВП та добробут громадян, надзвичайно активізується підприємництво. Кожний третій автомобіль у Європі придбається у лізинг, в той же час в Україні цей інструмент знаходиться в зародковому стані, оскільки його розвитку перешкоджають недосконале та нестабільне законодавство, дискримінаційне система оподаткування, слабкий захист прав власності лізингодавця.

Дискримінаційне оподаткування лізингу - основне гальмо на шляху його розвитку. Діюче обмеження на процент та комісію ставить лізингові компанії в нерівне становище в порівнянні з банками. Те ж саме і відносно створення резервів під активні операції, на що мають право інші учасники ринку та не мають лізингодавці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?