Реферат «Правовий режим банківської таємниці в Україні», 2008 рік

З предмету Право · додано 25.01.2010 21:26 · від Юлія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Передумови, сутність та необхідність банківської таємниці. 2. Обов’язки банків щодо збереження банківської таємниці. 3. Проблеми щодо розкриття банківської таємниці. 4. Юридична відповідальність за правопорушення, пов’язані з банківською таємницею Висновок. Список використаної літератури. 15. стор

Висновок

З урахуванням викладеного можна зробити загальний висновок про те,, що застосування норми про банківську таємницю пов’язане в першу чергу з труднощами визначення цього поняття та відсутності чіткої правової регламентації. Банківська таємниця, будучи одним із важливих принципів роботи комерційних банків, становить різновид комерційної таємниці. Питання комерційної таємниці регулюються Законами України «Про підприємство», «Про інформацію» та ін.

Інституту банківської таємниці утворюють не тільки норми спеціального банківського законодавства, а й норми інших галузей права, що визначають загальні питання складу й обсягу банківської таємниці, гарантій дотримання суб’єктивних прав у цій сфері, а також регулюють суспільні відносини з приводу збереження банківської таємниці, процедури розкриття конфіденційних відомостей тощо. Водночас розвиток цього субінституту в сучасних умовах потребує не лише наукових пошуків, а й вдосконалення чинного законодавства з урахуванням вимог міжнародних стандартів, та його адаптації до правових еталонів Європейського Союзу у сфері банківської таємниці.

Отже, необхідною умовою нормального функціонування комерційних банків є зберігання банківської таємниці.

Слід відмітити, що на сьогодні з’явились пропозиції щодо закону про банківську таємницю. Адже конфіденційність інформації – той важливий елемент, без якого банки не в змозі ефективно виконувати свої функції. Гостра потреба у надійному захисті інтересів як клієнтів банків, так і банківської системи спонукає по-новому поглянути на правові аспекти роботи, пов’язаної з охороною банківської таємниці.

Коли йдеться про збереження банками фінансових секретів, обов’язково слід враховувати баланс інтересів, що, до речі, передбачено в зарубіжному законодавстві. У країнах Заходу банківська таємниця є принципом банківської діяльності, незаперечним правом юридичних та фізичних осіб.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?