Курсова робота «Ринок цінних паперів України», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 25.01.2010 21:17 · від Юлія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Місце та стан розвитку фондового ринку в економічному просторі України 5 2. Ринок цінних паперів як складова частина інфраструктури ринкової економіки 10 2.1. Структура ринку цінних паперів в Україні, його сутність 10 2.2. Інструменти ринку цінних паперів 12 2.3. Організація фондової біржі і біржові операції 15 3. Розвиток фондового ринку в Україні 18 3.1. Особливості становлення і розвитку ринку цінних паперів 18 3.2. Вплив НБУ на ринок цінних паперів 22 3.3. Нормативно-правові основи регулювання ринку цінних паперів 24 4. Перспективи розвитку ринку цінних паперів на Україні 27 Висновок Список використаної літератури 33 Додаток 35

Висновок

Сьогодні ринок цінних паперів України знаходиться на початковій стадії розвитку. При цьому існує значний потенціал як з боку професійних учасників ринку, так і з боку інвесторів.

Позитивну роль у розвитку ринку грають:

• факт появи на ньому акцій приватизованих промислових підприємств, завдяки чому збільшується обсяг "предмета діяльності", тобто цінних паперів;

• значна зміна фондового ринку, що мав до цього спекулятивну спрямова-ність, за рахунок активізації діяльності як внутрішніх, так і зовнішніх інвесторів;

• перспективи створення інституту незалежних реєстраторів, що значно полегшить процес переоформлення іменних цінних паперів, збільшить швидкість їхнього обороту й у значній мірі зрівняє права акціонерів;

• наявність кваліфікованих професійних учасників ринку цінних паперів;

• удосконалювання законодавства, що регулює діяльність фондового ринку України.

Безумовно, регулювання відносин на ринку цінних паперів має потребу в досконалій нормативно-правовій базі. Однак, говорити щодо останньої поки що передчасно. У принципі, саме це є основою недоліків, що мають місце на сьогоднішній день на ринку цінних паперів в Україні, серед яких можна виділити наступні:

1. До створення дійсно цивілізованих інвестиційних інститутів, що покликані виконувати посередницькі функції між емітентами і покупцями цінних паперів, ще далеко. Фактично незадіяними або задіяними не недостатньому рівні залишаються банки, система казначейства і валютна біржа.

2. В Україні поки ще відсутня чітка система гарантій розміщення цінних паперів як для вітчизняних так і для іноземних фізичних і юридичних осіб. Крім того, в Україні на жаль існує і певний ризик крадіжки, втрати або підробки цінних паперів.

3. Не врегульоване питання щодо присутності на національному ринку цінних паперів фірм-нерезидентів у якості самостійних фінансових партнерів.

4. Розвиток національного ринку цінних паперів багато в чому стримується все ще неадекватною сприйнятливістю населення.

5. Нормальне функціонування ринку цінних паперів ускладнюється істотною нестачею достовірної і докладної інформації. Разом з тим, недосконалість інформаційного забезпечення обумовлено ще й відсутністю належної стандартизації обліку цінних паперів відповідно до міжнародних стандартів. І, нарешті, на національному ринку цінних паперів поки ще не знайдене оптимальне співвідношення біржових і позабіржових наявних і безготівкових обертань.

Таким чином поряд з наявними позитивними сторонами функціонування ринку цінних паперів в Україні на даному етапі можна, у той же час, “взятися за голову”, з огляду на наявні недоліки. І поки вони не будуть врегульовані законом з одного боку, і не налагоджені до автоматизму за допомогою ринку і конкуренції (що ми бачимо в розвинутих капіталістичних країнах), з іншого боку, то залишається лише сподіватися на покращення ситуації в цьому питанні. А це можливо лише у разі підйому економіки України у всіх її сферах без винятку. І лише після цього ринок цінних паперів зможе адекватно й органічно влитися в налагоджену економіку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?