Курсова робота «Вирішення господарських спорів третейськими судами», 2008 рік

З предмету Право · додано 25.01.2010 19:43 · від Вика · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття та види третейських судів 5 а) поняття третейського суду; б) види третейських судів; в) порядок подання та вимоги до форми та змісту заяви до третейського суду; г) склад та процедура призначення суддів третейського суду; д) принципи третейського судочинства е) переваги третейського розгляду 2. Порядок розгляду господарських спорів третейськими судами 20 3. Порядок оскарження та виконання рішень третейських судів 25 4. Висновки 33 5. Список використаних джерел та літератури 34

Висновок

Отже, в цієї курсової роботі було розглянуто тему «Вирішення господарських спорів третейськими судами». Підсумовуючи вищевикладене, можна дійти висновку, що законодавцем до підвідомчості справ третейським судам віднесене широке коло спорів, і перспективи розвитку третейського судочинства є досить значними. Прийнятий 11 травня 2004 року Закон "Про третейські суди" регулює порядок утворення та діяльності третейських судів в Україні та встановлює вимоги щодо третейського розгляду з метою захисту майнових і немайнових прав та охоронюваних законом інтересів фізичних і юридичних осіб.

Перспективність третейського судочинства вже не викликає в Україні жодного сумніву з огляду на його загальновизнані переваги та переконливу світову практику його застосування. Вже через рік після набрання чинності даним Законом третейські судді України активно демонстрували свою суддівську діяльність, вирішуючи третейські спори, та висловлювали свої переконання в необхідності об'єднання з метою захисту своїх професійних прав і спільного вирішення нагальних проблем. Сукупність правових норм, якими регулюється третейський розгляд, не лише містять у собі комплексність певних матеріальних та процесуальних норм, але й характеризуються як певна спільність особливого виду.

Переваг у третейського розгляду кілька. По-перше, це оперативність. Статистика свідчить, що термін розгляду справи в третейському суді становить від двох тижнів до двох місяців. А його рішення практично неможливо оскаржити (загалом перегляд рішення може відбутися, але тільки в разі грубого порушення судової процедури). По-друге, система третейських судів передбачає можливість вибору судді, який розглядатиме справу.

Значимість третейського судочинства полягає у його альтернативному характері щодо загальних або господарських судів. До третейського суду може бути переданий будь-який спір, що виникає з цивільних та/або господарських правовідносин, крім випадків, передбачених законом.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?