Дипломна робота «Аналіз методів мотивації персоналу на ВАТ “Миколаївбудтранс” та заходи щодо підвищення їх ефективності», 2009 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 23.01.2010 18:13 · від фима · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 1. Сутність та основні теорії мотивації персоналу 1.1. Основні поняття мотивації праці 6 1.2. Змістовні та процесуальні теорії мотивації персоналу 15 1.3. Сучасні методи мотивації персоналу 26 2. Аналіз методів мотивації персоналу на ВАТ “Миколаївбудтранс” та заходи щодо підвищення їх ефективності 2.1. Загальна характеристика підприємства 35 2.2. Особливості методів мотивації основних робітників (водіїв) на підприємстві 40 2.3. Рекомендації щодо підвищення ефективності використання методів мотивації персоналу 51 Висновок 60 Список використаної літератури 62 Додаток. Анкета 64

Висновок

Мотивація праці – це сукупність внутрішніх і зовнішніх рушійних сил, які спонукають людину до діяльності, визначають поведінку, форми діяльності, надають цій діяльності спрямованості, орієнтованої на досягнення особистих цілей та загальних цілей організації. До основних методів мотивації персоналу відносяться методи матеріального та методи нематеріального (морального) стимулювання.

Об’єктом дослідження випускної роботи виступає ВАТ “Миколаївбудтранс” – підприємство, яке орієнтується на надання транспортних та транспортно-експедиційних послуг по перевезенню вантажів в Україні. Протягом написання роботи проводився аналіз методів мотивації персоналу, зокрема водіїв, в результаті якого було виявлено неефективність їх використання. Тому, для досягнення ефективності в системі мотивації робітників було переглянуто існуючі на підприємстві та запропоновано нові методи стимулювання. Шляхом проведеного маркетингового дослідження, метою якого стало більш детальне вивчення потреб робітників, було виявлено, що в трійку методів найбільшого незадоволення серед водіїв потрапили: низька заробітна плата, недостатня система премій і винагород, а також погіршення умов праці. Для виправлення ситуації стосовно перших двох методів керівництво має зосередити увагу на збільшенні числа споживачів послуг (клієнтів), що сприятиме підвищенню загального прибутку підприємства. Необхідно, в першу чергу, розпочати активну рекламну кампанію шляхом розміщення реклами у газетах та Інтернеті, а також встановити зв’язки з іншими підприємствами-замовниками. Не менш важливим фактором виступає встановлення гнучкої системи знижок для постійних клієнтів. Що стосується третього методу мотивації (умови праці), його поліпшення можливе шляхом своєчасного надання водіям необхідних матеріалів та запасних частин, модернізації техніки, забезпечення підприємства новими запасними частинами.

Не меншої уваги по результатам анкетування заслуговують наступні методи мотивації: психологічний клімат в колективі, який можливо підтримувати в належному стані завдяки наданню впевненості в забезпеченні щоденною роботою, завдяки повазі та піклуванню про робітників підприємства зі сторони керівництва; організація фізкультурно-оздоровчих заходів (надання абонементу до плавбасейну, сауни чи занять йогою); відновлення їдальні; отримання другої професії, що в свою чергу дозволить відчути робітникам себе більш незалежними, самостійними, надасть їм упевненості в наступному дні, а також, знизити витрати та час, пов’язані з пошуком нових спеціалістів за межами підприємства взагалі, або для заміщення тимчасово відсутніх робітників чи для роботи по сумісництву; надання кожному можливості мобільного зв’язку; участь у прийняті рішень – залучення до розгляду конкретних питань водіїв підприємства з наданням їм можливості висловлювати своєї думки; визнання заслуг, тобто нагородження почесними грамотами, присвоєння почесних звань та звань кращих по даній професії; організація відпочинку під час обідньої перерви та після закінчення робочого часу шляхом відведення затишного місця для відпочинку, гри у шахи, доміно або просто подружньої бесіди (побудова невеликої альтанки); організація свят, вечірок.

Значної уваги заслуговують методи нематеріального стимулювання, більшість з яких не потребує витрат значних коштів. Прикладом такого методу може виступати визнання заслуг, яке нічого не коштуватиме для керівництва підприємства, або ж участь водіїв у прийнятті рішень.

Таким чином, після проведення дослідження та виявлення потреб робітників керівництво підприємства має реалізувати в міру можливостей ідеї, які дозволять досягти ефективності в системі мотивації робітників.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?