Курсова робота «Поняття суб'єктивної сторони злочину. Вина основна ознака суб’єктивної сторони складу злочину.», 2009 рік

З предмету Право · додано 20.01.2010 19:52 · від Kalach112 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Розяснення скорочених термінів 3 Вступ 4 Розділ i. Загальна характеристика, та значення суб’єктивної сторони злочину 5 Розділ ii. Вина – основний елемент суб’єктивної сторони злочину 8 2.1. Вина у формі умислу 11 2.2. Необережна форма вини 13 Розділ iii. Факультативні ознаки суб’єктивної сторони злочину 14 3.1. Мотив злочину 15 3.2. Мета злочину 17 3.3. Емоційний стан особи 18 Висновки 20 Список використаних джерел 21

Висновок

Суб’єктивна сторона злочину є одним із елементів складу злочину, відсутність якого виключає злочинність діяння.

Суб’єктивна сторона злочину – це внутрішня сторона злочину, тобто психічна діяльність особи, що відображає ставлення її свідомості і волі до суспільно небезпечного діяння, котре нею вчиняється, і до його наслідків.

Зміст суб’єктивної сторони злочину характеризують певні юридичні ознаки: основні і факультативні. Основною, обов’язковою ознакою будь-якого складу злочину виступає вина. Вона визначає саму наявність суб’єктивної сторони і значною мірою її зміст. Відсутність вини виключає суб’єктивну сторону і тим самим склад злочину.

Чинним кримінальним законодавством передбачений поділ вини на форми: умисел та необережність.

Суб’єктивна сторона також характеризується наявністю факультативних ознак, якими є: мотив та мета вчинення злочину, емоційний стан особи, що вчинила злочин.

Встановлення всіх ознак суб’єктивної сторони – це завершальний етап у констатації складу злочину як єдиної підстави кримінальної відповідальності.

Значення з’ясування суб’єктивної сторони є важливим:

- для відмежування злочинного діяння від незлочинного;

- істотно впливає на кваліфікацію і дозволяє розмежувати тотожні злочини за об’єктивними ознаками;

- зміст суб’єктивної сторони істотно впливає на ступінь тяжкості вчиненого злочину, ступінь суспільної необережності особи суб’єкта і тим самим на призначення покарання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?