Курсова робота «Особливості сприйняття кольору і форми дітьми дошкільного віку», 2010 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 20.01.2010 19:01 · від Inna26 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Особливості сприйняття кольору дітьми дошкільного віку 6 1.1. Значення сприйняття кольору в житті людини 6 1.2. Особливості сприйняття кольору дітьми дошкільного віку 8 1.3. Рівень кольорового сприйняття у дітей старшої вікової групи 11 1.4. Умови формування кольорового сприйняття у дітей дошкільного віку 12 Розділ 2. Особливості сприйняття форми дошкільниками 13 2.1. Загальні особливості сприйняття кольору й форми дітьми дошкільного віку 13 2.2. Сприйняття цілого й частини 14 2.3. Особливості сприйняття форми дошкільниками 16 Розділ 3. Ігри на розвиток сприйняття форми предметів дітьми дошкільного віку 22 3.1. Ігри на групування предметів за формою 22 3.2. Ігри на комбінування форм 27 3.3. Ігри на впізнавання форм 29 Висновок 31 Список використаної літератури 34

Висновок

Отже, дослідивши обрану тему, можна зробити такі висновки:

Сприйняття – процес активний. Направляючись спочатку тільки зовнішніми впливами, діяльність людини поступово починає регулюватися образами. Сприйняття розвивається в оптимальних умовах: коли взаємодія із середовищем якісно різноманітна й кількісно достатня, тоді організуються повноцінні способи аналізу об’єкта й синтезуються системи ознак для побудови адекватних образів зовнішнього середовища. Недостатність у подразниках і тим більше інформативний голод не дозволяють сприйняттю виконувати свої функції й забезпечувати правильне й надійне для нас орієнтування в зовнішньому середовищі.

Образ індивідуальний, він належить внутрішньому світу даної людини, оскільки вибірковість сприйняття, при формуванні конкретного образа, направляється його особистими інтересами, потребами, мотивами й установками, це й визначає унікальність і емоційне фарбування образа. Образи, що формуються в процесі сприйняття, мають якості, які дозволяють регулювати доцільну поведінку.

Основні властивості образа – константність, предметність, цілісність, узагальненість – свідчать про певну незалежність його від зміни умов сприйняття в конкретних межах: константність – від змін фізичних умов спостереження, предметність – від розмаїтості тла, на якому сприймається об’єкт, цілісність – від перекручування й заміни частин фігури, узагальненість – від варіацій властивостей об’єктів у межах даного класу. Можна сказати, що узагальненість – це константність усередині класу, цілісність – структурна константність, а предметність – семантична константність.

Важливо те, що ми можемо покладатися на сформовані в нас навички й способи сприйняття винятково в рамках тих умов, у яких вони вироблялися, тобто припустимо розраховувати на адекватність, точність і надійність нашого сприйняття, тільки перебуваючи у звичному середовищі перебування. За його межами будуть виникати закономірні помилки сприйняття й навіть ілюзії, і неадекватність буде зберігатися доти, поки сприйняття не підбудується до нових умов за допомогою зворотного зв’язка.

У сприйнятті дитиною предмета вирішальна роль належить формі (контуру), поза якою не може існувати предмет. Найбільш рано дитина сприймає предмет за наступних умов:

- при його рухливості на тлі нерухливих речей;

- при діях дитини із предметом (маніпулятивні, предметні дії, обмацування предмета, потім ліплення, моделювання, конструювання, зображення);

- при виробленні спеціального умовного диференційового рефлексу на форму, величину, місце розташування в просторі;

- при позначенні предмета (чайник, м’яч) або геометричної форми словами.

Щодо кольору, то він є одним з важливих засобів художньої виразності, передачі відносини до створюваного образа; він допомагає виявити основні властивості предметів, дає можливість кожній дитині в процесі малювання виявити свою індивідуальність.

Діти дошкільного віку бачать живопис інакше, ніж дорослі, вражаючи нас своїми малюнками.

Більш швидке й міцне засвоєння теорії матеріалу за елементами кольорознавства й основам мальовничої грамоти, залежить від гнучкого сполучення підготовчих, короткочасних і тривалих вправ. Кожна вправа, запропонована дітям, має певну мету. Виконання їх неможливо без раніше виконаних завдань. Всі завдання будуються за принципом від простого до складного з послідовним, поступовим ускладненням навчального матеріалу. При збереженні основних завдань тема заняття й форма його проведення можуть бути змінені. Наприклад, ті самі закони (теплі й холодні кольори, основні й складові кольору) вимагають різного викладу, і виконання їх залежить від віку дітей.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?