Курсова робота «Правосвідомість та правова культура», 2009 рік

З предмету Право · додано 20.01.2010 16:46 · від Slavik · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ С.3-4 Розділ 1. Правосвідомість С.5-14 1.1. Поняття, структура правосвідомості С.5-8 1.2. Функції правосвідомості С.8-9 1.3. Класифікація правосвідомості С.9-10 1.4. Поняття та види деформації правової свідомості С.10-12 1.5. Взаємозв'язок правової свідомості і права С.12-14 Розділ 2. Правова культура, її зв'язок з правосвідомістю С.15-23 2.1. Поняття правової культури С.15-16 2.2. Структура, функції та види правової культури С.16-22 2.3. Правосвідомість та правова культура у механізмі правового впливу С.22-23 Висновки С.24-25 Список використаних джерел та літератури С.26

Висновок

На етапі переходу України від тоталітарного минулого до демократичного устрою суспільного і державного життя спостерігається певний розвиток нігілістичних поглядів на право обумовлений політичними, економічними та соціальними кризовими явищами, незавершеністю конституційної, адміністративної, правової та судової реформ, невідлагодженістю механізму реалізації прийнятих законів, розвитком правового ідеалізму тощо.

Розгляду нігілістичних поглядів та установок, особливо серед молоді, на сьогодні суттєво сприяє романтизація злочинного світу в кінематографі, в художній літературі та інших сферах мистецької діяльності.

«Переродження» правосвідомості обґрунтовано визнається одним з найнебезпечніших проявів деформації правосвідомості громадян. Йому притаманна максимальна ступінь викривлення правових ідеалів, свідченням чого стає свідоме скоєння людиною навмисних, переважно тяжких кримінальних злочинів, мотивами яких найчастіше стають жорстокість, користь та ін.. Особливу небезпеку становлять такі види переродження правосвідомості, наслідком яких є організована злочинність і корупція, що завдають значної шкоди процесу реалізації принципів верховенства права, недоторканності основних прав і свобод людини, становлення демократичної, правової держави, підвищенню рівня правової культури особистості і суспільства в цілому.

В Україні яка стала на шлях просування до демократичної, правової державності, де діють принципи верховенства права і правового закону, боротьба з деформацією правосвідомості повинна розглядатися як пріоритетний напрямок діяльності компетентних державних органів і суспільства в цілому.

На рівні державної політики повинен бути розроблений комплекс спеціальних засобів протидії деформації правовій свідомості, зокрема правовому нігілізму. До таких напрямків слід віднести:

- звершення конституційної, адміністративної, правової та судової реформ;

- подолання політичної та економічної кризи;

- підвищення ролі та ефективності суду;

- удосконалення організації та забезпечення ефективності функціонування системи правоохоронних органів;

- організація системи правового виховання і освіти, здійснення ефективної профілактики правопорушень;

якісна підготовка і перепідготовка юридичних кадрів тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?