Курсова робота «Роль мотивації як функції управління», 2006 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 09.12.2006 05:48 · від Blayzer · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Природа мотивації та мотиваційного процесу 1.1. Мотиви та складність управління мотивацією 1.2. Потреби як основа мотивації 1.3. Мотиваційні характеристики особистості 2. Мотивація як засіб активізації людської діяльності 2.1. Методи мотивації в управлінні 2.2. Оплата праці і мотив 2.3. Мотивація колективів 3. Формування ефективного мотиваційного механізму на підприємстві 3.1. Менеджер як основа мотиваційного середовища 3.2. Ціль – наймогутніший мотиватор персоналу Висновки Список літератури

Висновок

Мотивація – це найважливіший фактор підвищення ефективності діяльності усієї організації, адже процес діяльності організації можна добре спланувати і організувати, але якщо працівники цієї організації не відповідально ставляться до своїх обов’язків і не зацікавлені особисто у розв’язанні проблем і задач, що постали перед організацією, то результати контролю і підбиття підсумків не будуть втішними.

Розуміння змісту мотивації – головний показник професійної майстерності доброго керівника організації. Знання про те, чому люди роблять те, що вони роблять – необхідна передумова для того, щоб допомогти їм реалізувати власні мотиви та попередити випадки, коли мотивації можуть викликати певні ускладнення.

Ефективний менеджмент ґрунтується на поєднанні реальних цілей, життєвих цінностей і установок, очікувань і потреб працівника з цілями організації. Людина яка поділяє цілі й усвідомлює цінності своєї організації, здатна визначити собі завдання, знаходити шляхи їх вирішення, здійснювати самоконтроль, тобто переходити від зовнішнього мотивування до самомотивування. Воно можливе за певних об’єктивних умов, серед яких важливу роль відіграють задоволення первинних потреб працівника, висока культура виробництва, реальне самоуправління.

Менеджер повинен забезпечити розвиток позитивних мотивів у співробітників, створити ситуаційне поле, яке спонукатиме кожного робити те, що від нього очікують. Для цього потрібно використати методи мотивації (способи управлінських впливів на персонал для досягнення цілей організації). Їх класифікують за об'єктами мотивації, використовуваними стимулами, видами потреб, спрямованості і т.д.

Робітники будуть працювати добре, якщо знатимуть, що компанія має на ринку міцні позиції, її діяльність — суспільно корисна, а місія — висока й гідна. В приємному колективі, атмосфері взаємоповаги та загальної готовності допомагати один одному персонал буде працювати не лише ефективно, але й з насолодою. Особливо продуктивною буде праця працівників, коли очевидна особиста роль у процесі досягнення компанією заслужених висот, відчутна причетність до збільшення обсягів прибутку й підвищення економічної вартості компанії, зростання лояльності споживачів.

Від факту наявності оплати трудового часу працювати добре робітники будуть тільки тоді, коли немає роботи. З отриманням посади заробітна плата перетворюється на зрозумілу умову якоїсь діяльності загалом. Хоча, якщо місія й ідеологія є, а зарплату не платять, працювати персонал не буде зовсім.

Отже, щоб ефективно мотивувати працівників, менеджеру необхідно прописати і пояснити кожному цілі роботи підприємства, обґрунтувати корисність дій, упровадити в корпоративні відносини деякі загальні цінності, культурну атрибутику, традиції. Західні компанії-лідери так і роблять, оскільки такий метод довів свою ефективність.

Одне «але» — такі мотиваційні програми розроблені західними компаніями, тобто виписані під людей із західною ментальністю й культурою праці. Наше суспільство, з огляду на історичні чинники, не схильне щиро сприймати якесь пропагування взагалі, а до самого слова «ідеологія» ставиться з підозрою. Тому західні морально-ідеологічні системи мотивації кадрів погано підходять вітчизняним керівникам. А систем, розроблених з урахуванням наших переваг і ставлення до роботи, ще не існує.

У результаті на озброєнні українських керівників залишається, по суті, одна мотивація — економічна. Фіксована заробітна плата, забезпечення пакетом соціальних благ, перспектива зростання, надбавки і премії — все це необхідне. Проте, знову-таки, лише через їх наявність працівник не хоче працювати добре, з азартом і готовністю до трудових подвигів.

Ще одним недоліком мотиваційного механізму на підприємствах України є те, що більш дієвою залишається не система заохочень, а система санкцій, тобто працівників скоріше карають за погану роботу, ніж винагороджують за хорошу, що є пережитком командно-адміністративної політики часів СРСР.

Отже, потрібно більше уваги приділяти неекономічним методам мотивації, а також мотивації жінок і молодих спеціалістів, які на нинішньому етапі майже не використовуються в організаціях.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення