Курсова робота «Планування оплати праці на підприємстві», 2006 рік

З предмету Планування, бюджетування · додано 08.12.2006 23:57 · від piter · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Суть і основні принципи оплати праці 2. Сучасні форми і системи оплати праці 3. Планування фонду оплати праці, середньої заробітної плати Список використаної літератури

Висновок

Отже, в даній курсовій роботі була описана заробітна плата, її суть, принципи, функції, форми та системи, плановий фонд оплати праці та середньомісячна заробітна плата.

Заробітна плата – це винагорода, визначена, як правило, у вартісному виразі, яка виплачується працівникові власником або уповноваженим ним органом за виконану ним роботу або надані послуги, відповідно до трудового договору (контракту).

Заробітна плата в системі товарно-грошових відносин виконує такі функції: функція забезпечення матеріального стимулювання працівників, відтворювальна, соціальна, облікова та регулююча функції заробітної плати. Всі перелічені функції тісно взаємопов’язані, й лише при їх сукупному виконанні досягається ефективна організація заробітної плати. Будь-яке протиставлення, а тим більше гіпертрофія якоїсь із перелічених функцій сприяє розвитку кризових явищ в економіці.

Розподіл заново створеної вартості у формі заробітної плати здійснюється за наступними принципами: принцип матеріальної зацікавленості, принцип плановості оплати праці, принцип раціонального співвідношення темпів зростання продуктивності праці та її оплати, принцип гарантованості оплати праці, принцип диференціації рівня заробітної плати, принцип вирівнювання рівня оплати, принцип простоти і доступності оплати праці.

Оплата праці складається з основної заробітної плати й додаткової оплати праці. Розміри оплати праці найманого робітника залежать від результатів його праці з урахуванням наслідків господарської діяльності підприємства. Основна заробітна плата нараховується за виконану роботу за тарифними ставками, відрядними розцінками чи посадовими окладами і не залежить від результатів господарської діяльності підприємства. Додаткова заробітна плата – це складова заробітної плати працівників, до якої включають витрати на оплату праці, не пов’язані з виплатами за фактично відпрацьований час.

Організація оплати праці – одна із найболючіших проблем трудових відносин. Оплата праці працівників підприємств може здійснюватись за почасовою або відрядною формою. У разі використання почасової оплати праці оплачується фактичний час роботи, а у разі відрядної – час виробітку (час, необхідний для виконання певного обсягу робіт).

На підприємствах можуть застосовуватися дві форми (відрядна та почасова) та вісім систем (пряма відрядна, непряма відрядна, відрядно-преміальна, відрядно-прогресивна, акордна, проста почасова, почасово-преміальна та за посадовими окладами) оплати праці. Причому на даний момент вибір оплати праці повністю залежить від вибору керівництва компанії.

В третьому розділі описано, що таке середня заробітна плата та фонд заробітної плати, який являє собою загальну суму грошових коштів, направлену на оплату праці робітників і управлінського персоналу підприємства за визначений обсяг виконаної роботи або виробленої продукції, а також на оплату невідпрацьованого часу, який відповідає оплаті відповідно до чинного законодавства. Також було зазначено декілька методів обчислення планового фонду оплати праці. А для ТОВ «Успіх» було визначено річний фонд оплати праці на 2006 рік і складає 22344,00 грн.

Середня заробітна плата, в залежності від часу роботи, може бути середнього динною, середньоденною та середньомісячною. Для товариства «Успіх» доцільно обчислювати середньомісячну заробітну плату і в 2005 році вона складала 457,00 грн.

Хоча на мою думку дана система оплати праці є не ідеальною для фірми, яка займається продажем товарів. Краще було б застосувати змішану систему оплати праці: один з різновидів тарифної системи відрядної форми оплати праці – заробітну плату, яка залежить від виручки в поєднанні з посадовим окладом почасової форми оплати праці. Наприклад, працівники, які займаються продажем товарів, отримували б таку саму заробітну плату, як і на даний момент (посадовий оклад почасової форми оплати праці). Але при умові продажу товару на суму більшу ніж А тис. грн.. в місяць працівники отримували б суму відсоткових або комісійних нарахувань.

Така змішана система оплати праці дає можливість працівникам мати стабільний мінімальний дохід. А при умові, що працівник прикладе трохи більше зусиль, він отримує дохід більший ніж його посадовий місячний оклад. В результаті працівник зацікавлений в прибутках фірми, отримуючи за це невелику (для підприємства) винагороду. Як наслідок в фірми більший дохід, при умові правильного використання якого фірма збільшуватиме обсяг реалізовуваної продукції та буде мати змогу певного, хоч і незначного розширення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення