Реферат «Методи реалізації інноваційної політики», 2008 рік

З предмету Іноваційний менеджмент · додано 20.01.2010 08:57 · від Анна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1.Державна інноваційна політика 3 2. Методи реалізації інноваційної політики 9 3. Висновок 16 4. Список використаної літератури 17

Висновок

Досягнення мети та виконання завдань інноваційної політики здійснюються через застосування конкретних методів її реалізації, арсенал яких достатньо широкий. За ознакою форми дії на інноваційний розвиток економіки весь арсенал методів поділяється на методи прямого та непрямого регулювання.

Суть методів прямого регулювання полягає в тому, що держава бере на себе ініціативу у виборі пріоритетів науково-технічного розвитку, фінансування та стимулювання розроблення важливих національних інноваційних програм. При цьому чинник часу набуває стратегічного характеру.

НДДКР потребують не тільки великих фінансових витрат, а й стають більш ризикованими й утримати технологічну монополію фірмам не завжди вдається. Щоб швидше використати ринковий потенціал, держава стимулює міждержавну, галузеву, міжфірмову координацію та кооперацію інноваційної діяльності.

Стратегія децентралізованого регулювання (методи непрямою регулювання) — складніший механізм участі держави в інноваційній сфері. Держава в цій стратегії відіграє провідну роль, але відсутні міцні директивні зв'язки. Більш широко застосовуються методи «управління ініціативою», зорієнтовані на стимулювання ініціативи суб'єктів господарської діяльності. Саме таких методів дотримується США, Великобританія та ряд інших країн.

Методи непрямою регулювання створюють економічні та правові умови для прискорення інноваційного розвитку. проте це не означає, що такі умови мають бути однакові для всіх галузей розвитку науки і техніки. Держава може їх диференціювати відповідно до пріоритетних напрямів та програм. Але головне, щоб у межах кожного напряму чи програми наукові, дослідні та проектні організації мали однакові економічні й правові умови діяльності, що сприятиме розвитку конкуренції між ними.

Коментар модератора

Відсутні посилання на використані літературні джерела у тексті роботи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?