Дипломна робота «Гра як основна діяльність дитини дошкільного віку», 2008 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 19.01.2010 10:17 · від Inna26 · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. 5 Теоретична передумова розвитку гри 5 1.1. Значення ігор у формуванні особистості 5 1.2. Гра – творчий процес 10 1.3. Природа гри 12 1.4. Психологічна характеристика ігрової діяльності 15 1.5. Проблеми і їх вирішення у грі 18 Розділ 2. 22 Гра як основна діяльність дитини 22 2.1. Особливості вікових ігор і іграшок 22 2.2. Які іграшки потрібні дітям 26 2.3. Значення сюжетно-ролевих ігор для розвитку інтелекту малюка 30 2.4. Розвиваючі дидактичні ігри 36 Розділ 3. 42 Методика проведення розвиваючих ігор в дитячому садку для середньої та старшої груп 42 3.1. Психологічні особливості розвитку дітей середнього дошкільного віку 42 3.2. Ігри на розвиток відчуттів і сприймань для дітей середнього дошкільного віку 45 3.3. Ігри на розвиток пам’яті середніх дошкільнят 49 3.4. Ігри на розвиток мислення дітей середнього дошкільного віку 51 3.5. Інтегроване заняття з образотворчого мистецтва, математики, розвитку мовлення для дітей середньої групи «Гриби для лісовичка» 55 3.6. Психологічні особливості дітей старшого дошкільного віку 58 3.7. Інтелектуальна гра для старших дошкільнят 63 3.8. Дидактична гра для старших дошкільнят «Теремок» 69 3.9. Дидактично-мовленнєва гра «Барвистий килимок» 72 3.10. Інтегроване заняття з малювання, розвитку мовлення для дітей старшої вікової групи «Барви літа» 74 Висновок 78 Список використаної літератури 80

Висновок

Гра, учіння, праця, дозвілля – це різні види зміни життєдіяльності дітей. Як впливати через діяльність на особливості особи дітей, і перш за все на їх мотиви? У терміну «життєдіяльність» найчіткіше виражено єдність зовнішніх дій і особливостей особи. Ця єдність створює вікову і індивідуальну своєрідність розвитку дітей.

Багато дослідників називають гру і іграшки одним з чудес світу, одним з цікавих явищ культури. Грі стільки ж років, скільки і всьому людству. Гра заслуговує великої пошани за ті невимірні, деколи приховані від очей вихователів можливості, які вона в собі таїть.

Дитина не може минути цю сходинку людського життя. Гра готує дітей до праці. Тому глибоко помиляються ті батьки, які намагаються замінити гру «серйознішими» заняттями.

Гра – основна діяльність дітей дошкільного віку. Розробляючи теорію гри, радянські учені вивчали і використовували праці прогресивних педагогів і мислителів минулого – Каменського, Руссо, Оуена і інших, які вважали гру основним засобом усестороннього, гармонійного розвитку дитини.

Великий російський педагог К.Д. Ушинський дав розуміння суті гри, підкреслюючи в ній, перш за все її відбивну функцію по відношенню до діяльності. Він говорив, що ігри дітей, що живуть в різних умовах, сильно відрізняються один від одного.

Практика підтвердила правильність цієї думки. Навіть в іграх маленьких дітей можна бачити мету: нагодувати дочку, побудувати будинок, купити продукти.

З віком ці цілі, природно, ускладнюються, а гравці докладають значні зусилля для їх здійснення.

Всі якості, властивості особи формуються в активній діяльності, в тих її різних видах, які складають життя особи, її суспільне буття.

Гра, як вид діяльності, направлена на пізнання дитиною навколишнього світу, шляхом активної співучасті в праці і повсякденній життєдіяльності людей.

Ігрова діяльність дитини завжди є узагальненою, тому, що мотивом є не віддзеркалення якогось конкретного явища, а здійснення самої дії, як особистого відношення.

Розрізняють два види ігор: творчі, або ролеві, і ігри з правилами. У творчих іграх діти за своїм бажанням зображають події життя, беруть на себе різні ролі. Ігри з правилами мають готовий зміст, в них дані обов’язкові правила. Обидва види ігор розвивають дітей.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?