Курсова робота «Правовий статус адвоката під час ведення цивільних справ у суді першої інстанції», 2009 рік

З предмету Право · додано 14.01.2010 19:45 · від Crazy Cat · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Правовий статус адвоката в цивільному процесі 4 2. Робота адвоката до порушення цивільної справи 9 3. Робота адвоката під час судового засідання 13 4. Особливості доказування під час розгляду цивільних справ: а) мета доказування 18 б) робота зі свідками у процесі доказування 19 в) логічні правила доказування 21 Висновки 23 Список використаних джерел 25

Висновок

Участь адвоката при розгляді справ у суді першої інстанції – досить складний аспект при захисті прав та інтересів громадян в суді.

Механізм функціонування участі адвоката у цивільному процесі обов’язково заснований на законі.

Новий Цивільний процесуальний кодекс України був прийнятий 18 березня 2004 р. і з того часу вже зазнав певних змін, а чинності набрав з 1 вересня 2005 р. разом із Кодексом адміністративного судочинства України.

Законодавством України на адвоката в цивільному процесі покладено подвійні функції. Так, згідно зі статтею 6 Закону України "Про адвокатуру" та главою 4 ЦПК України адвокати в цивільному процесі виконують одночасно функції правозахисту та представництва і є суб'єктами, які здійснюють представництво сторін та третіх осіб у суді (ч. 1 ст. 40 ЦПК України) і мають статус осіб, які беруть участь у справі (ч. 1 ст. 26 ЦПК України).

Таким чином, участь адвоката в цивільному процесі у суді першої інстанції полягає у здійсненні ним представництва та захисту суб'єктивних майнових і особистих немайнових прав та охоронюваних законом інтересів інших осіб (громадян і юридичних осіб) та у сприянні суду у всебічному, повному й об'єктивному розгляді обставин справи, прав та обов'язків сторін.

В цивільному судочинстві, як свідчить судова практика, від загального числа справ, у яких беруть участь представники сторін, більшість їх розглядається за участю адвокатів. Його участь в суді надає змогу особі, права та законні інтереси якої порушено, отримати кваліфіковану юридичну допомогу та повною мірою захистити свої права та законні інтереси.

Отже, від того як адвокат зуміє захистити права та законні інтереси громадян і юридичних осіб залежить подальша доля цієї вправи в апеляційній та касаційній інстанції (у разі оскарження рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку).

Проте, в законодавстві є багато колізій як і в законодавчих нормативно-правових актах, так і в актах тлумачення законодавства, наприклад Постанова Пленуму Верховного суду України „Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції” від 12.06.2009 зазначає, що повноваження адвоката посвідчені ордером, який видається відповідним адвокатським об'єднанням, або договором, дозволяють йому вчиняти від імені особи, яку він представляє, усі процесуальні дії, що їх має право вчиняти ця особа. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені не у виданому ордері, а в довіреності чи договорі. Тоді як ЦПК не визначає таких повноважень адвоката і так акти тлумачення законодавства в нашій державі не визнаються джерелом права, то на практиці керуються ЦПК, де повноваження адвоката значно вужчі. Вважається, що адвокат не має всіх тих процесуальних прав, що їх має сторона по справі, якщо він з’явився в судове засідання без свого довірителя, а його повноваження підтверджуються лише ордером адвокатського об’єднання баз підтвердження довірителем повноважень адвоката.

Тому, вважаємо необхідно внести зміни до ст. 42 ЦПК і розширити повноваження адвоката як це викладено у п. 9 Постанови Пленуму Верховного суду України „Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції” від 12.06.2009.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали