Курсова робота «Правова охорона промислових зразків», 2008 рік

З предмету Право · додано 14.01.2010 19:35 · від Crazy Cat · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Поняття та правова природа промислового зразка 5 Розділ ІІ. Об'єкти промислових зразків 7 Розділ ІІІ. Суб’єкти права на промислові зразки 10 Розділ ІV. Охорона прав на промисловий зразок: 1. Порядок одержання патенту 12 2. Порядок проведення експертизи 16 3. Правова природа патенту на промисловий зразок 17 4. Суб'єктивні права на промислові зразки: а) особисті немайнові права 18 б) майнові права суб'єктів права на промислові зразки 19 в) дії, які не визнаються порушенням прав 22 5. Обов'язки, що накладаються патентом 23 6. Захист прав патентовласника. 25 7. Припинення правової охорони промислового зразка. 25 Висновки 29 Список використаних джерел 31

Висновок

Промисловий зразок — це результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання. За своєю природою він є дуалістичним об'єктом: його образотворча сутність - з авторського права, а юридичні процедури введення в господарський обіг здійснюється у відповідності з патентним правом.

Промисловий зразок відповідає умовам патентоздатності, якщо він новий.

Об'єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, що визначають зовнішній вигляд промислового виробу і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.

Дія Закону України „Про охорону прав на промислові зразки ” не поширюється на об'єкти архітектури (крім малих архітектурних форм), промислові, гідротехнічні та інші стаціонарні споруди, друковану продукцію як таку, об'єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипких або подібних їм речовин тощо.

Автором будь-якого результату творчої праці може бути громадянин України, громадянин будь-якої іншої держави або особа без громадянства, тобто це завжди буде фізична особа.

Право власності на промисловий зразок засвідчується патентом, яким патентовласник наділяється відповідними правами та обовязками.

«Патент» є складним поняттям і поєднує декілька функцій:

— є підставою для виникнення права на об'єкт (юридичний факт);

— засвідчує право на промисловий зразок (правозасвідчувальна);

— забезпечує право на промисловий зразок примусовою силою держави (охоронна);

— є засобом перетворення права на промисловий зразок в товарну форму.

Право на промисловий зразок складається з особистого немайнового права авторства та майнових прав — права виключного використання промислового зразка та кореспондуючого йому права забороняти будь-якій іншій особі використовувати цей промисловий зразок без дозволу володільця патенту. Такий зміст права на промисловий зразок є повним і може належати лише авторові-патентоволодільцю. Всім іншим особам — володільцям патенту може належати майновий зміст права на промисловий зразок.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали