Курсова робота «Банківська система України та її складові елементи», 2009 рік

З предмету Право · додано 14.01.2010 19:02 · від Crazy Cat · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Поняття, види та шляхи формування банківської системи 5 Розділ ІІ. Складові елементи банківської системи: 1. Національний банк України як центральна ланка банківської системи України 10 2. Комерційні банки: поняття, ознаки та види 15 Розділ ІІІ. Банківські об’єднання за законодавством України 23 Висновки 30 Список використаних джерел 32

Висновок

Банки являються однією із найважливіших структур ринкової економіки. Банківська діяльність суттєво перевищує ефективність суспільного виробництва, сприяє зросту виробництва суспільної праці.

Україна на сьогоднішній день знаходиться у стані переходу до нової економічної системи, що заснована не на командно-розподільних, а на ринкових відносинах. Ринковій економіці потрібна відповідна банківська система, яка поступово починає складатися.

Відомо що кредитно-банківська система має життєво важливе значення для будь-якої країни світу, вона служить об’єктом пильного нагляду і регулювання як зі сторони НБУ так і зі сторони вищих органів державної влади й управління.

На сьогоднішній день банківська система України представлена двома рівнями, такими як НБУ та інші банки.

Національний банк встановлює правила та проводить реєстрацію банків, видає ліцензії на ведення валютних операцій, здійснює нагляд за діяльністю всіх банків в Україні. Як центральний банк, веде рахунки інших банків, здійснює їх розрахунково–касове обслуговування, надає кредити банкам, встановлює правила існування міжбанківського кредитного ринку в Україні. НБУ організовує касове виконання бюджету банківської системи України, надає кредити уряду. Головною метою Центрального банку є забезпечення стабільності грошової одиниці, це є чітко вказано в Основному Законі України – Конституції.

Другою ланкою банківської системи є комерційні банки. Вони є основною ланкою грошово-кредитної системи і відносяться до особливої категорії ділових підприємств. Всі банки заохочують вкладення капіталів, заощаджень населення і інші вільні кошти, які вивільняються в процесі господарської діяльності, й пропонують їх у тимчасове користування іншим опонентам, які потребують додаткового капіталу. Головною метою всіх банків є отримання максимального прибутку.

Правові норми, що регулюють банківську діяльність містяться як у загальних так і спеціальних, присвячених регулюванню тільки банківських відносин, нормативних актах. До них належать Конституція України, закони України і постанови Верховної Ради України, укази і розпорядження Президента України, Постанови Кабінету Міністрів, постанови, положення, інструкції НБУ та Міністерства фінансів України.

Отже, можна зробити висновок, що сукупність всіх правових норм, що регулюють організацію банківської системи, діяльність Національного банку України, діяльність інших банків різних форм власності і проведення банківських операцій, становлять визначених комплекс норм і предметну єдність.

Також слід констатувати потребу внесення суттєвих змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність». Сучасна банківська система України має бути звільнена від зайвих небанківських елементів, а цього можна досягти раціональною її побудовою, зокрема — збільшенням відділень банків та забороною здійснювати банківські операції іншим юридичним особам — небанківським фінансовим інститутам. Правильне вирішення цього питання не лише становить теоретичний інтерес, але й має чимале практичне значення, оскільки правильна побудова банківської системи України дозволить створити сприятливі умови вирішення ряду гострих проблем, які мають місце у сфері банківської діяльності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали