Курсова робота «Формування собівартості продукції підприємства», 2009 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 14.01.2010 16:59 · від годз · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Теоретична частина. Собівартість продукції як економічна категорія 1.1. Поняття та види собівартості продукції 1.2. Собівартості продукції за статтями калькуляції 1.3. Собівартості продукції за економічними елементами Практична частина 2.1. Економічна характеристика підприємства 2.2. Формування собівартості продукції 2.3. Шляхи зниження собівартості продукції Висновки та пропозиції Список використаної літератури Додатки

Висновок

Сьогодні нас відділяє вже немало часу відтоді, як Україна стала на шлях ринкових перетворень. Цей шлях і досі залишається складним та заплутаним, а часом навіть незбагненним пересічному громадянину, що давно звик чути про реформування економіки, не помічаючи реальних змін на краще. На думку багатьох західних економістів проблема української промисловості полягає в тому, що керівники багатьох підприємств є вихованцями старої командно-адміністративної системи господарювання, в якій, при відсутності функціонуючого ринкового механізму та дефіциту ресурсів, споживчій попит сприймався як небажане явище або, навіть гальмо економічного розвитку. Відмінність ринкової економіки в цьому відношенні полягає в тому, що споживчій попит в будь-якій формі розуміється виробником як стимул до збільшення обсягів виробництва.

Світовий досвід вчить нас тому, що дійсне просування на шляху реформ залежить від змін у виробничій сфері та знаходженні ефективних форм господарювання. На основі проведеного аналізу ВАТ „Старокостянтинівський завод Металіст”, можна охарактеризувати економічну діяльність підприємства наступним чином. Фактична собівартість підприємства в 2008 році вища ніж в 2007 році на 3677,0 тис. грн. Перевитрати відбулися по усіх видах і особливо по матеріальних витратах. Змінилася дещо і структура витрат: зросла частка матеріальних витрат і зменшилась частка виплат на оплату праці та інших операційних витрат.

Аналізуючи роботу ВАТ „ Завод Металіст” можна зробити висновок, що підприємство збільшило свої витрати на виробництво продукції. У 2008 році спостерігається ріст витрат сировини і матеріалів на 1610,0 тис. грн., витрат, пов'язаних з оплатою праці основних виробничих робітників на 206,5 тис. грн.,. витрат на утримання та експлуатацію устаткування на 172,6 тис. грн., інших виробничих витрат на 55,4 тис. грн.

Оскільки основна і додаткова заробітна плата основних виробничих робітників на підприємстві за 2008 рік перевищила видатки за попередній рік на 206,5 тис. грн., то це спричинило також перевитрати нарахувань на соціальні заходи цієї категорії персоналу на суму 38,4 тис. грн. Порівнюючи витрати за 2008 рік з витратами за базовими цінами, видно, що на зміну витрат значно вплинула цінова політика.

Отже, підприємству ВАТ „Старокостянтинівський завод Металіст” для того, щоб домогтися успіхів у майбутньому, необхідно виявляти і вести підрахунок резервів зниження собівартості продукції. Вирішальною умовою використання виявлених резервів зниження витрат на виробництво продукції є підвищення продуктивності праці, зменшення витрат матеріальних ресурсів на виробництво продукції, скорочення витрат по обслуговуванню виробництва і управлінню й інших непродуктивних витрат.

Також зниження собівартості продукції забезпечуватимуть слідуючі заходи: удосконалення технології виробництва, запровадження нової техніки, використання прогресивних матеріалів, впровадження технічно обґрунтованих норм витрат матеріальних цінностей, скорочення невиправданих перевитрат і втрат, удосконалення планування, обліку і аналізу витрат на підприємстві.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення